کد خبر: 829400 A

رییس پلیس پایتخت خبر داد:

رییس پلیس پایتخت از اجرای طرح برخورد با تخلفات موتورسواران از روز سه‌شنبه خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی از اجرای طرح رانندگی با موتورسیکلت از سه شنبه خبر داد و گفت: موتورسیکلت سواران برای ما محترم هستند و استفاده از موتورسیکلت در شهر تهران خوب است اما تخلفات موتورسواران به شدت افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ۸ مورد شامل حرکت در جهت مخالف در خطوط ویژه، حرکت در پیاده رو، عبور از چراغ قرمز، همراه نداشتن مدارک، نداشتن پلاک، مخدوش بودن پلاک و حرکات مخاطره آمیز باعث اعمال قانون علیه موتورسیکلت سواران می شود و موتورسیکلت توقیف و به پارکینگ منتقل و اعمال قانون می شوند.

رییس پلیس پایتخت گفت: در مواردی چون پوشاندن پلاک با قفل و طلق، حمل بار نامتعارف عدم، استفاده از کلاه ایمنی استاندارد موتورسواران اعمال قانون خواهند شد اما موتورسیکلت توقیف نمی‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از کلاه ایمنی برای راکب و ترک نشین الزامی است. پلیس مخالفتی با استفاده از موتور سیکلت برای بدست آوردن روزی و ارتزاق ندارد، اما موتورسیکلت سواران باید به قانون احترام گذاشته و قوانین را رعایت کنند.  متاسفانه موتوسوارانی که قانون را رعایت نمی کنند بیش از افرادی هستند که قانون را رعایت می کنند.

به گفته سردار رحیمی این طرح به صورت مشترک بین پلیس راهور و ماموران نیروی انتظامی برگزار می‌شود.

وی همچنین درباره زهرا حسینی دختر بچه گمشده قلعه نو گفت: قراین و شواهدی در خصوص ربایش این کودک نداریم و کانال آن محوطه را با کمک آتش نشانی و با استفاده از سگ جستجو کردیم.

ادامه دارد...

پایتخت شهر تهران موتورسیکلت تخلفات اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر