کد خبر: 836437 A

اکبر قربانی در گردهمایی سالروز تصویب قانون کار کشور:

دبیر خانه کارگر غرب تهران با تاکید بر رویه‌های حمایتی قانون کار در سالروز تصیب قانون کار گفت: باید اصلاحاتی به نفع کارگران صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، همزمان با سالروز تصویب قانون کار، کارگران غرب تهران مقابل خانه کارگر غرب این استان تجمع کردند.

در این مراسم که با حضور کارگران از اصناف مختلف برگزار شد، اکبر قربانی (دبیر خانه کارگر غرب تهران) با بیان اینکه ما مخالف خصوصی‌سازی هستیم، عنوان کرد: به بهانه اجرای اصل 44 قانون اساسی، نوعی خصوصی‌سازی انجام شد که باید به آن خودمانی‌سازی گفت و این روند مشکلات زیادی به وجود آورد و بسیاری از واحدهای تولیدی را از گردونه خارج کرد.

او ادامه داد: جامعه کارگری نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد. اگر این جمعیت بزرگ مشارکت داشته باشد و بتواند 50 نماینده از جنس خود به مجلس بفرستد، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

قربانی با تاکید بر اینکه مشارکت کارگران راه‌حل بسیاری از مشکلات است، گفت: وقتی عده‌ای از کارگران دور هم جمع می‌شوند تا از حقوق خود دفاع کنند، مافیای اقتصادی عقب‌نشینی می‌کند.

او با اشاره به اینکه قانون کار در همه جای جهان یک قانون حمایتی است، عنوان کرد: کارگر چیزی جز زور بازو و توان بدنی‌اش ندارد و در مقابل کارفرمایی که پول و قدرت دارد، باید مورد حمایت قرار بگیرد.

به گفته دبیر خانه کارگر غرب تهران؛ عده‌ای به دنبال این بودند که عنوان کنند کارگر هرچه کارفرما گفت باید انجام دهد و در این رستا قانون کار به دنبال احقاق حقوق کارگران است.

قربانی عنوان کرد: البته ما انتقاداتی نیز به برخی از مواد قانون کار داریم و بر این نظر هستیم که باید اصلاحاتی صورت گیرد تا کارفرما اجازه بستن قرارداد موقت برای مشاغل با ماهیت دائمی نداشته باشد.

سالروز تصویب قانون کار اکبر قربانی (عضو کارگروه درمان هیات امنای سازمان تامین اجتماعی)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر