کد خبر: 1027630 A

همزمان با ورود رئیس قوه قضائیه به سمنان؛

کارگران رنگین نخ که در اعتراض به‌عدم دریافت مطالبات معوقه خود از سال۹۲ در بلاتکلیفی به سر می‌برند، امروز همزمان با ورود رئیس قوه قضائیه به سمنان با تجمع در مقابل ساختمان دادگستری این شهر خواستند صدای اعتراضشان را به گوش آقای رئیسی برسانند.

جمعی از کارگران کارخانه نگین نخ سمنان در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی وسنواتی خود، صبح امروز همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به سمنان در مسیر عبور او در مقابل درب ساختمان دادگستری سمنان تجمع کردند.

یکی از کارگران رنگین نخ سمنان که در تجمع امروز حضور داشت با اعلام این خبر به ایلنا گفت: صبح امروز (۲بهمن ماه) کارگران رنگین نخ که پیش از این ۱۳ بار تجمعات مشابهی را مقابل ساختمان نهادهای دولتی در استان انجام داده‌اند، امروز همزمان با حجت الاسلام رئیسی به سمنان با تجمع در مقابل ساختمان دادگستری خواستند صدای اعتراضشان را به گوش رئیس دستگاه قضایی برسانند.

او با بیان اینکه حدود ۵۰ کارگر در کارخانه رنگین نخ حضور دارند که از سال ۹۲ سنوات پایان خدمت و سایر معوقات مزدی ، همزمان با تعطیلی کارخانه پرداخت نشده است افزود: در حالی معوقاتمان با بی‌توجه‌ای کارفرما پرداخت نشده که سایر مسئولان استانی نیز اقدامات قابل توجه‌های برای پیگیری مشکلاتمان انجام نداده اند.

او در این باره اضافه کرد: سالها پیش فقط توانستیم حکم مصادره اموال کارخانه را برای دریافت طلب‌مان بگیریم اما پیش از کارگران بانک ملی و سازمان تامین اجتماعی برای وصول مطالبات معوقه خود اموال کارخانه را توقیف کرده‌ بود و در نتیجه پیگیری انجام شده بازهم بی‌نتیجه ماند.

یکی دیگر از کارگران رنگین نخ سمنان نیز در خصوص وضعیت بازنشستگی خود و همکارانش گفت: جدا از مطالبات مزدی، سالهاست همه کارگران این کارخانه مشمول بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان‌آور هستند اما به دلیل آنکه کارفرما هزینه بازنشستگی آن‌ها را پرداخت نمی‌کند هنوز امکان بازنشستگی برایشان فراهم نشده است.

این کارگران در ادامه می‌گویند: حتی برخی همکاران با نا امید شدن از کارفرما با گرفتن وام و قرض کردن، هزینه بازنشستگی خودرا از جیب پرداخت کردند به همین دلیل در حال حاضر مستمری بازنشستگی که دریافت می‌کنند بصورت حداقلی است و معیشت زندگیشان را فراهم نمی‌کند.

او اظهار داشت: درخواست ما از آقای رئیسی پیگری قانون‌شکنی‌های است که کارفرما طی هشت سال گذشته برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران انجام داده است و در حال حاضر ما وخانوادهایمان در سخت‌ترین وضعیت معیشتی در مشکلات غرق شده ایم.

این کارگر درخاتمه سخنان خود گفت: امیدمان فقط به شخص آقای رئیسی است و درتجمع امروز از ایشان به عنوان حامی کارگران ومستضعفان می‌خواهیم دستور برسی مشکلات ما کارگران رنگین نخ را داده و به وضعیتی که سالها است ما و خانوادهایمان در آن گرفتاریم برای همیشه خاتمه دهند.

کارگران رنگین سمنان ورود رئیسی به سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر