کد خبر: 1052469 A

نگرانی ها از شیوع کرونای انگلیسی در مازندران بیشتر شد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شناسایی ۵ بیمار جدید مبتلا به سوش جهش یافته ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد: در بررسی‌های انجام شده از اطرافیان نخستین بیماران مبتلا به ویروس جهش یافته (انگلیسی) در قائمشهر، مشخص شد که ۵ نفر دیگر  نیز که در تماس نزدیک با این بیماران بودند مبتلا شدند .

وی تاکید کرد که از زمان شناسایی ۲ بیمار مبتلا به گونه جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در قائمشهر،  تمام افراد در معرض تماس مستقیم با این بیماران از جمله  خانواده، همکاران، همسایه ها و... از طریق تیم های رهگیری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ردیابی شده اند. در این بررسی‌ها مشخص شد که هر ۵ بیمار جدید شناسایی شده، با این خانواده  رفت و آمد داشتند.

وی اضافه کرد : بدین ترتیب شمار مبتلایان-شناسایی شده- به این ویروس  در استان مازندران به هفت نفر افزایش یافت.

موسوی با بیان این که در رد یابی بیماری خوشبختانه نتیجه آزمایش های هیچ یک از همکاران این افراد- در محیط کار که اصول فاصله گذاری اجتماعی  و ماسک زدن رعایت می شد،مثبت نشده است، تاکید کرد: این بدان معناست که با افزایش مراقبت‌های بهداشتی ، رعایت فاصله اجتماعی وماسک زدن می توان خود را از ابتلأ به این بیماری مهلک به دور داشت.

وی از مردم خواست عید امسال هم مانند سال گذشته در خانه بمانند و در صورت امکان از مسافرت به استان های شمالی و یا با وضعیت نارنجی و قرمز پرهیز کنند. 

 

استان مازندران خانواده دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر