کد خبر: 830415 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

عضو انجمن موسس زنان پژوهشگر تاریخ گفت: هدف از برگزاری همایش «زن در گستره فرهنگ تمدن عیلام تا ایلام» واکاوی نقش زنان ایلامی در طول تاریخ باستان و اسلام است که نشان دهنده توانمندی زنان این منطقه برای ساختن آینده ای بهتر و درخشان برای زنان ایلامی است.

فخرالسادات محتشمی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا در ادامه به اهمیت‌ این همایش اشاره کرد و افزود: استان ایلام به عنوان منطقه‌ مرزی نقش تاثیرگذاری چه  در دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق  و چه در حال حاضر برای کشورمان ایران دارد. دلاوری‌های بسیاری  که پس از سال‌ها هنوز در یاد ما باقی است.

محتشمی پور، درباره عدم برگزاری این همایش در استان ایلام گفت: ابتدا قرار بود این همایش طی 2 روز و یا یک روز تمام در مرکز استان ایلام برگزار شود اما متاسفانه هیچ گونه همکاری از جانب مسئولان استان نسبت به برگزاری همایش صورت نگرفت و این همایش به نیم روز در تهران تقلیل پیدا کرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم در این برنامه نیمروزه به تمامی اهداف همایش بتوانیم برسیم. هرچند تصور نمی‌کنم در این فرصت محدود بتوانیم تمامی مباحث  همایش  را از جمله حضور زنان در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، هنری، علمی و پزشکی به لحاظ اسناد تاریخی مورد ارزیابی قرار دهیم.

محتشمی پور، افزود: در مجموع امیدواریم برگزاری این همایش آغازی باشد برای پژوهشگران در حوزه تاریخ و مطالعات اجتماعی که زنان ایلام را مورد توجه خاص قرار دهند و در اینده نزدیک  شاهد بهبود شرایط و وضعیت و جایگاه زنان این استان باشیم .

با هدف بررسی موضوعات مربوط به زنان ایلامی همایش «زن در گستره فرهنگ تمدن عیلام تا ایلام» فردا سه شنبه 14 آبان ماه- در سازمان اسناد و کتابخانه ملی  برگزار می‌شود.

 

زنان استان ایلام همایش «زن در گستره فرهنگ وتمدن عیلام تا ایلام » موسسه زنان پژوهشگر تاریخ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر