کد خبر: 962450 A

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی از درگیری مرزبانان با متجاوزان مرزی و هلاکت سه تن از آنها در ارتفاعات صعب العبور و منطقه ممنوعه مرزی شهرستان سردشت خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار یحیی حسین خانی در تشریح این خبر، گفت: مرزداران هنگ مرزی سردشت با هوشیاری  در مراقبت از خاک  مقدس کشورمان، با تعدادی متجاوز مرزی که قصد ورود به کشور را داشتند در منطقه ممنوعه مرزی برخورد کردند.

وی افزود: مرزداران بلافاصله در راستای متوقف کردن آنها با توجه به این که منطقه ی مورد نظر، از مناطق ممنوعه مرزی، امنیتی و بسیار حساس محسوب می شود و با توجه به این که در ماه های گذشته در همین حوزه درگیری بین مرزبانان و گروهک ملحد "پژاک" منجر به شهادت 3 تن از مرزداران عزیز کشورمان شده بود، پس از گذشت مدتی از گشت و کمین هدفمند،حین دیدبانی و رصد و پایش منطقه مشاهده  کردند تعدادی متجاوز مرزی در حال نقض فنی حریم ممنوعه مرزی می باشند.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی تصریح کرد: بلافاصله مأموران با گرفتن موضع مناسب وارد عمل شده و جهت پیشگیری از تردد غیرمجاز و تشدید انسداد نوار مرز با رعایت قانون به کارگیری سلاح  و هشدار های لازم، اقدام به تیراندازی کردند که نهایتاً افراد متجاوز به محض شنیدن صدای تیر و اطلاع از حضور مأموران در منطقه با استفاده از تاریکی شب و موقعیت جغرافیایی منطقه به سمت مناطق عمقی کشور مقابل متواری شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین خانی با اشاره به موفقیت مرزبانان در ناکام گذاشتن متجاوزان مرزی در این عملیات، خاطر نشان کرد: در این عملیات، 3 تن از متجاوزان مرزی  مورد اصابت گلوله واقع شدند که نهایتا هر سه آنان زخمی که به بیمارستان منتقل و نهایتا علیرغم تلاش پزشکان به هلاکت رسیدند.

وی در خاتمه اظهارداشت: تلاش مرزبانان برای شناسایی و دستگیری سایر متجاوزان مرزی نیز ادامه دارد.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر