کد خبر: 918328 A

تشکل‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان به افزایش هزار درصدی هزینه صدور و تمدید کارت‌های مهارت در شرایط بیکاری کارگران انتقاد دارند.

انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان در تماس با خبرنگار ایلنا، از افزایش ناگهانی و سرسام‌آور هزینه صدور و تمدید کارت‌های مهارت کارگران ساختمانی انتقاد کردند.

این انجمن‌ها می‌گویند: سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در اقدامی عجیب و غیرمنتظره هزینه صدور و تمدید کارت‌های مهارت کارگران ساختمانی را به میزان ۱۰۰۰ درصد افزایش داد. این درحالیست که تا قبل از این هزینه تمدید یا صدور گواهینامه‌های مهارت، ۵ هزار تومان بود که هم اکنون با افزایش ۱۰۰۰ درصدی به  ۵۰ هزار تومان رسیده است.

به گفته این انجمن‌ها، باتوجه به رکود موجود در بخش ساخت‌وساز و عدم بضاعت مالی کارگران ساختمانی، این اقدام قابل قبول نیست و باید در قیمت صدور کارت‌های مهارت تجدیدنظر شود.

پیش از این، میکائیل صدیقی (رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کردستان) از بیکاری ۶۰، ۷۰ درصدی کارگران ساختمانی استان کردستان در سال جدید خبر داده و اعلام کرده بود: این کارگران بیکارشده حتی اگر بیمه باشند، بیمه بیکاری ندارند.

انتهای پیام/
کارگران ساختمانی استان کردستان افزایش هزینه صدور کارت مهارت کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر