کد خبر: 1167305 A

کارگران شرکت توزیع برق کشور از برگزاری جلسه با معاونت منابع انسانی وزارت نیرو با چند تن از نمایندگان کارگری صنعت برق برای رسیدگی به مشکلات شغلی خود خبر دادند.

 کارگران پیمانکاری شرکت توزیع برق کشور در تماس با خبرنگار ایلنا، از امیدواری برای بهبود وضعیت کاری خود به دنبال جلسه دو روز گذشته با معاونت منابع انسانی وزارت نیرو خبر دادند.

این کارگران که روز ۱۶ آذر ماه در انتقاد به بی‌توجهی به تبدیل وضعیت قراردادهای خود مقابل ساختمان وزارت نیرو دست به تجمع صنفی زده بودند، امیدوارند با وعده‌های مطمئن داده شده از سوی معاون تحقیقات و منابع وزیر نیرو مشکلات شغلی آنها بهبود یابد.

از قرار معلوم؛ «رضا انجم شعاع» معاون تحقیقات و منابع وزیر نیرو در دیدار با سه نفر از نمایندگان کارگری عضو کمپین حامیان صنعت برق، به مشکلات و خواسته‌های کارگران گوش داده و قرار شده موضوع تبدیل وضعیت کارگران شرکت توزیع برق که به صورت شرکتی، حجمی و قرارداد موقت در کشور فعالیت دارند، به صورت ویژه تا یک ماه آینده پیگیری شود.

این کارگران مدعی هستند که عقد قرارداد دائمی با حذف شرکتهای پیمانکاری، خواسته‌‌ای است که آنها از سالها پیش پیگیر وصول آن هستند و انتظار دارند با وعده‌های داده شده در روزهای آینده به تدریج برآورده شود.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود حدود ۲۱ هزار نفر در صنعت برق کشور به صورت شرکتی و قرارداد حجمی مشغول کارند که از شرایط کار با پیمانکاران رضایت ندارند.

انتهای پیام/
تبدیل وضعیت شغلی کارگران شرکتی صنعت برق دیدار با معاونت وزیر نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر