کد خبر: 1167261 A

منابع کارگری در کارخانه مخازن تحت فشار «کاوش» (سانکا) که اخیرا به «توانا» تغییر نام داده است، از بهبود وضعیت تولید این واحد صنعتی و اشتغال حدود ۱۴۰ کارگر خبر دادند.

کارگران «کارخانه مخازن تحت فشار کاوش (توانا)» در ارتباط با وضعیت این کارخانه به خبرنگار ایلنا گفتند: شرکت کاوش (توانا) که در گذشته به «سانکا» شهرت داشت، یکبار در مرداد ماه سال ۹۷ به دلیل مشکلات مالی و تهیه مواد اولیه تولید تعطیل اعلام شد و حدود ۲۰۰کارگر تا پایان سال به مرور بیکار شدند.

به گفته کارگران این کارخانه؛ بعد از گذشت حدود یکسال ونیم از تعطیلی این واحد تولیدی که در زمینه تولید مخازن سی ان جی خودرو در شهر صنعتی البرز قزوین فعالیت دارد، این کارخانه به یک نهاد نظامی واگذار شد که در نتیجه کارفرمای جدید ضمن بازگرداندن کارگران قدیمی، تعدادی نیروی کار جدید نیز جذب کارخانه کرد که در حال حاضر از وضعیت فعلی اشتغال خود نسبت به گذشته رضایت دارند.

کارگران این کارخانه اظهار داشتند: در طول تعطیلی کارخانه از مقرری بیمه بیکاری استفاده کردیم اما قبل از واگذاری کارفرمای سابق همه مطالبات مزدی باقی مانده کارگران را پرداخت کرده و کارگران هیچ طلبی از کارفرما ندارند.

این کارگران با بیان اینکه در حال حاضر واحد مخازن تحت فشار «کاوش» با تمام توان وظرفیت خود به فعالیت ادامه نمی‌دهد، گفتند: مشکل این کارخانه تامین منابع مالی و تهیه مواد اولیه لوله بدون درز برای ساخت مخازن با تحمل گازهای طبیعی و فشرده است که از خارج از کشور تامین می‌شود.

به گفته این کارگران، مشکل تامین نشدن مواد اولیه مختص این واحد تولیدی نبود بلکه سایر واحد‌های تولیدی نیز با آغاز تحریم‌های اقتصادی برای تامین مواد اولیه دچار مشکل شدند و در زمینه مشکلات مالی نیز آنچه باعث بحرانی شدن وضعیت این واحد صنعتی شده بود، وصول نشدن طلب‌های مالی کارخانه از خودروسازان بود. در آن روزها کارگران از نظر معیشتی و روحی در وضعیت نامطلوبی قرار داشتند.

کارگران این مجموعه تولیدی در خاتمه تصریح کردند: آنچه برای ما کارگران مخازن تحت فشار «کاوش» حائز اهمیت است، حفظ امنیت شغلی است. طی سالهایی که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده و سال جدید که به نام «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، جامعه مزدبگیران توقع دارند که دولت به صورت جدی با حمایت از تولید داخلی، امنیت شغلی کارگران را تامین کند.

انتهای پیام/
بهبود وضعیت شهر صنعتی قزوین کارخانه «مخازن تحت فشار کاوش» شرکت توانا شرکت سانکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر