کد خبر: 1089911 A

کارگران شهرداری امیدیه به پرداخت علی‌الحساب حقوق خود از سوی شهرداری به شدت انتقاد کردند.

کارگران شهرداری امیدیه در تماس با خبرنگار ایلنا، از پرداخت علی‌الحساب حقوق خود خبر دادند. این کارگران که در حال حاضر سه ماه حقوق معوقه طلبکارند، می‌گویند: بعد از سه ماه انتظار کارگران برای دریافت حقوق، روز گذشته شهرداری امیدیه مبالغ کمی را به حساب کارگران به عنوان علی‌الحساب واریز کرده که موجب نارضایتی کارگران شده است.

آن‌ها با بیان اینکه تاخیر در پرداخت حقوق‌ها، کارگران شهرداری را به تنگنا کشانده است، افزودند: متاسفانه شهرداری روز گذشته (۲۴خرداد ماه جاری) به حساب هر یک از کارگران مبلغ یک میلیون و۵۰۰ هزار تومان واریز کرد.

کارگران با بیان اینکه جدا از حقوق، بیمه کارگران پرداخت نشده است، در پیگیری مطالبات خود از سوی شورای شهر امیدیه گفتند: متاسفانه هیچ یک از اعضای شورای شهر که در حال حاضر درگیر انتخابات شورای شهر هستند به خواسته قانونی و مشکلات معیشتی کارگران شهرداری اهمیتی نمی‌دهند.

آنها در ادامه گفتند: ما کارگران شاغل در سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری امیدیه چندین بار با امید حمایت اعضای شورای شهر به دفاتر آنان مراجعه کردیم اما هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم.

آنها با بیان اینکه اعضای شورای شهر به ظاهر در دوران انتخابات شورای شهر خود را با کارگران همراه می‌کنند اما در واقع ما هیچ حمایتی از آنها ندیده‌ایم، در ادامه تصریح کردند: در این میان مسئولان شهری هم به مشکلاتمان رسیدگی نمی‌کنند و سعی دارند به هر نحو موضوع مطالباتمان را تکذیب کنند.

طبق اظهارات این کارگران؛ بیش از سه ماه است که کارگران شهرداری امیدیه حقوق طلب دارند و آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند روزگذشته بود که به صورت علی‌الحساب یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برایشان واریز شد. در واقع شهردار که مدعی مدافع حقوق کارگران است چرا به فکر زندگی و معیشت زن و فرزندان کارگران درآستانه انتخابات نیست.

به ادعای آنها، بالا رفتن هزینه‌های زندگی باتوجه به معوق ماندن دستمزدها شرایطی را به وجود آورده که می‌شود گفت کارد به استخوان کارگران شهرداری رسیده و به معنای واقعی کلمه مستاصل شده‌اند.

وی تاکید کرد: در ماه‌های گذشته از سوی ما کارگران تجمعاتی صورت گرفت و مکاتباتی هم با مسئولان شهری و استانی انجام شد ولی این اعتراضات و مکاتبات هیچ نتیجه‌ای نداشته و به جایی نرسیده است. اگر شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند، ما نمی‌دانیم صدایمان را به گوش چه کسی باید برسانیم.

آنها در پایان با بیان اینکه این حجم از نارضایتی در میان کارگران شهرداری، موجب نگرانی‌ست، افزودند: دولت و مسئولان باید بدانند که خواسته‌های کارگران شهرداری هم صنفی‌ست و هم قانونی و اگر به این خواسته‌ها ترتیب اثر داده نشود، مشکلات ما حادتر خواهد شد.

انتهای پیام/
نارضایتی کارگران شهرداری امیدیه پرداخت الحساب حقوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر