کد خبر: 1031801 A

منابع کارگری در معدن طلای آق‌دره از تعدیل دوباره کارگران فصلی این واحد معدنی در ماه گذشته خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بر پایه اظهارات کارگران واحد معدنی آق‌دره؛ امسال نیز قرارداد کار بیش از ۲۰۰ کارگر فصلی این واحد با شروع فصل زمستان تمدید نشده است.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود که آن‌ها در بهار هر سال فعالیت خود را در معدن آق‌دره شروع کرده و تا شروع سرمای فصل زمستان به همکاری خود با این واحد معدنی ادامه می‌دهند.

آنها با یادآوری اینکه تعدیل‌شدگان از یک تا ده سال سابقه کار دارند، افزودند: زمان بازگشت به کار این تعداد کارگر فصلی بهار سال بعد است اما هیچ تضمینی برای بازگشت به کار این کارگران از سوی پیمانکار بعد از ایام بیکاری وجود ندارد.

از قرار معلوم کارفرما با این استدلال که سرمای فصل زمستان مانع فعالیت از کارگران فصلی می‌شود به قرارداد کاری آن‌ها خاتمه می‌دهد و این در حالی است که در سایر واحدهای معدنی مجاور (معدن طلای زرشوران) فعالیت کارگران حتی در سرمای زمستان ادامه دارد.

معدن طلای آق دره در ۲۵ کیلومتری شهرستان تکاب در منطقه سردسیر آذربایجان غربی قرار دارد اما به گفته کارگرانی که در این واحد معدنی مشغول کارند، برخلاف سالهای گذشته سرمای هوای امسال آنقدر شدید نیست که امکان فعالیت کارگران متوقف شود.

لازم به یاد آوری است؛ صبح جمعه حادثه برخورد دو مینی‌بوس حامل کارگران دو معدن زرشوران و آق‌دره در محور جاده روستای حسن آباد در شهرستان تکاب منجر به مصدومیت ده کارگر آق‌دره شد. در این حادثه ۸ کارگر معدن طلای زشوران دچار مصدومیت شدند که یکی از آن‌ها جان خود را از دست داد.

انتهای پیام/
تعدیل ۳۰۰ کارگر فصلی معدن طلای آق‌دره زمستانحادثه برخورد مینی بوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر