کد خبر: 1107261 A

سرنوشت قهرمانی پرسپولیس در دو هفته پایانی به دو عضو یک خانواده گره خورده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، برتری پرگل پرسپولیس مقابل ماشین سازی در هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر و در کنار آن برد خفیف سپاهان مقابل پدیده با تک گل یاسین سلمانی در این هفته از رقابت‌ها باعث شد اختلاف دو امتیازی این دو تیم در شرایطی که دو بازی دیگر بیشتر تا پایان فصل جاری باقی نمانده به قوت خود باقی بماند و حالا سرنوشت قهرمانی لیگ بیستم را اتفاقاتی که در 180 دقیقه آینده رخ می‌دهد رقم خواهد زد.

پرسپولیس باید در دو بازی آینده به مصاف تراکتور و پیکان برود و اینکه هر دو بازی در تهران برگزار می‌شود پوئن مثبتی برای سرخپوشان است و از سوی دیگر سپاهان، مدعی دیگر قهرمانی این هفته دیدار دشواری در دربی اصفهان مقابل ذوب آهنِ در حال سقوط خواهد داشت و هفته پایانی هم در تهران میهمان استقلال است.

نکته جالب توجه در مورد پرسپولیس این است که کسب 6 امتیاز دو بازی بعد صد در صد این تیم را قهرمان خواهد کرد و یک برد و یک تساوی هم به احتمال زیاد با توجه به اختلاف 3 تفاضل گل میان دو تیم منجر به قهرمانی پنجم پرسپولیس خواهد شد و بهترین شانس برای سپاهان این است که سرخپوشان تهرانی حداقل یکی از دو بازی خود را ببازند و بیش از 3 امتیاز از دو بازی باقی مانده کسب نکنند.

پرسپولیس در شرایطی به ترتیب به مصاف تراکتور و پیکان می‌رود که هدایت این دو تیم بر عهده فیروز کریمی و مهدی تارتار است و فوتبالدوستان می‌دانند این دو سرمربی نسبت فامیلی با یکدیگر دارند و عضو یک خانواده هستند و مهدی تارتار داماد فیروز کریمی است.

سرخپوشان برای رسیدن به جام پنجم باید از سد این پدرزن و داماد عبور کنند و با توجه به شرایط جدول کار راحتی هم به نظر نمی‌آید.

تراکتور با فیروز کریمی جان تازه‌ای گرفته و نتایج خوبی کسب کرده و پس از برتری پرگل مقابل آلومینیوم حالا یکی از شانس‌های اصلی کسب عنوان چهارمی لیگ و کسب احتمالی سهمیه آسیا است و برای همین سه امتیاز بازی با پرسپولیس برایشان از نان شب واجب‌تر است.

از سوی دیگر مهدی تارتار با پیکان در میانه جدول جا خوش کرده و شانسی برای کسب سهمیه به آن صورت ندارد و از طرفی خطر سقوط را هم احساس نمی‌کند و شاید از این نظر کار برای پرسپولیس راحت باشد ولی باید در نظر گرفت که تارتار خودش از مدعیان حضور روی نیمکت پرسپولیس است و قطعاً انگیزه‌های زیادی برای نتیجه گرفتن برابر سرخپوشان دارد.

به هر جهت عملکرد این دو عضو یک خانواده مقابل پرسپولیس سرنوشت قهرمانی را مشخص خواهد کرد.

انتهای پیام/
پرسپولیس فیروز کریمی لیگ برتر فوتبال تراکتور مهدی تارتار پیکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر