کد خبر: 1160097 A

طیبه عزت اللهی نژاد طی حکمی از سوی سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب شد.

به گزارش ایلنا، محمود شالویی (سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در حکمی، طیبه عزت‌اللهی‌نژاد را به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب کرد. 

محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس در حکم عزت‌اللهی‌نژاد نوشته است:

«با عنایت به تجارب کاری و سوابق ارزشمند علمی و نظر به شناخت از توانایی، تعهد و روحیه انقلابی‌تان و به استناد تبصره(4) ماده(1) آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس، به موجب این حکم به عنوان  «دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس» منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند قادر متعال ضمن تعامل با دستگاه‌های عضو کارگروه و بهره‌گیری از ظرفیت اعضا در جهت اجرای قانون ساماندهی مد و لباس و آیین نامه اجرایی آن و با امعان نظر به موارد ذیل قرین توفیق و تایید باشید.

- برنامه‌ریزی و تلاش در جهت  تقویت فرهنگ و معرفی هرچه بهتر هویت ایرانی- اسلامی با استفاده از ظرفیت تولید کنندگان و طراحان داخلی پوشاک

-همکاری  و همفکری با سایر اعضای کارگروه در جهت ترغیب  و تشویق عموم مردم به ویژه جوانان به استفاده از پوشاک وطنی با الگوهای بومی

- ساماندهی فرهنگی - هنری طراحان پارچه و لباس کشور در قالب حمایت از ساختار مناسب از جمله تشکیل خانه طراحان پارچه و لباس ایران»

سرپرست معاونت امور هنری همچنین با اهدای لوحی از خدمات مریم پورشهابی دبیر سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی کرد.

محمود شالویی در تکریم و معارفه دبیران سابق و فعلی کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: تلاش های بسیاری در حوزه مد و لباس در کارگروه انجام شده و رویدادها و جشنواره هایی برگزار شده است اما فعالیت های این حوزه به جشنواره محدود نیست. در کارگروه ساماندهی مد و لباس تحول و نگاه علمی مورد توجه است و ضرورت دارد تعامل با تشکل ها و اصناف و نهادهای مرتبط و انگیزه های استان ها برای برنامه ریزی و فعالیت در این حوزه تقویت شود.

مریم پورشهابی در ادامه گفت: در این دوره تلاش شد که با همکاری و تعامل با تشکل ها و اصناف و همچنین استان ها برنامه های حوزه مد و لباس در حیطه وظایف کارگروه به شکل مناسب انجام شود و از تعامل و همکاری آنها و همکاران انجمن قدردانی می کنم.

طیبه عزت اللهی نژاد در ادامه مراسم گفت: در حوزه زیبایی شناسی بومی فعالیت می کنم و بر مبحث خودتزیینی که چندان به آن توجه نشده است، تمرکز دارم. هیچ کاری به نحو مطلوب انجام نمی شود مگر با همکاری و عشق به وطن و امیدوارم تمام سرزمین ایران در حوزه پوشش نقش داشته باشد. این ظرفیتی است که باعث شده ایران هزاران سال سربلند خود را از دیگر جوامع متمایز کند و امیدوارم با همکاری گامی کوچک برای این سرزمین بزرگ برداریم.

طیبه عزت اللهی نژاد متولد 1357 دارای دکتری پژوهش هنر از دانشگاه الزهرا و عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات است و تاکنون مقالات و کتاب های متعددی از او منتشر شده که کتاب خودتزیینی زنان ترکمن؛ درآمدی بر انسان شناسی زیبایی شناسی از جمله آثار عزت اللهی نژاد است.

انتهای پیام/
استفاده از ظرفیت ایران عشق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتصاب کارگروه ساماندهی مد و لباس معاونت هنری وزارت ارشاد دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر