کد خبر: 1147156 A

حسن خان‌حسینی در گفتگو باایلنا:

بازیگر فیلم کوتاه «سنگبال» معتقد است که اکران فیلم‌های بسته «شکست زمان» فرصت مناسبی برای نقد و بررسی مردم است.

به گزارش ایلنا، حسن خان‌حسینی بازیگر نقش داماد در فیلم کوتاه «سنگبال» اثر آمین صحرایی که این روزها همراه با بسته فیلم کوتاه «شکست زمان» روی پرده سینماهای هنروتجربه است در گفتگو با… درباره اکران این بسته گفت: اکران بسته «شکست زمان» فرصت مناسبی بود تا فیلمسازان و بازیگرانی که فیلم‌های‌شان در این بسته حضور دارند، بتوانند خود را به‌صورت زنده مورد نقد و بررسی مردم قرار دهند. 

او درباره ترکیب این بسته و قرارگیری فیلم‌ها خاطرنشان کرد: قرارگیری فیلم‌ها در این بسته مناسب بود، یک لول‌بندی عالی برای پخش در بسته «شکست زمان» وجود دارد به‌طوری که هرچه اکران فیلم‌ها جلوتر می‌روند برای مخاطب هم جذاب‌تر است و باعث می‌شود بیننده حس کنجکاوی بیشتری را نسبت به فیلم‌های بعدی داشته باشد. 

این بازیگر درباره قرارگیری «سنگبال» به عنوان پنجمین فیلم بسته تاکید کرد: به‌نظر من قرارگیری «سنگبال» به عنوان پنجمین فیلم بسته فوق‌العاده است چراکه بعضی از اعداد خاص هستند و در ذهن مخاطب حک می‌شوند مثل عدد پنج پس «سنگبال» به دلیل جایگاهش همیشه در ذهن بیننده حک می‌شود همچنین این فیلم نقایص جامعه گذشته و حال را به تصویر می‌کشد که به نظر من برای بسته «شکست زمان» فرصتی‌ست تا بیشتر مورد توجه عموم قرار گیرد. 

خان حسینی درباره فیلم کوتاه «سنگبال» تصریح کرد: هر منتقدی «سنگبال» را به نحوی مورد نقد قرار داده است و من آن را اینگونه نقد می‌بینم تا کمی با حقایق جامعه متفاوت‌تر و زیباتر باشد؛ سنگ نماد مردانی که قصاوت قلب دارند، زنان و دختران جامعه را اسیر و گاها هیچ می‌پندارند، بال نماد مادرانی که در تلاش‌اند تا فرزندان خود را از سلطه مردسالاری‌ها رها کنند و آزادانه به زندگی بپردازند و مجموع این ترکیب‌بندی می‌شود «سنگبال». این فیلم نمایانگر دختران جامعه‌ای است که برای پرواز و به اوج رسیدن تقلا می‌کنند اما در بند زمین زندانی‌اند و در نهایت رویاهای‌شان و گاه خودشان قربانی می‌شوند. 

او درباره مضمون فیلم که ازدواج اجباری کودکان است، بیان کرد: ازدواج اجباری زیر سن قانونی در هر جای دنیا مساوی با قربانی کردن رویای فرزندان‌مان است. ازدواج صحیح با عقل، ادراک و علاقه دوطرفه همراه است نه زور، اجبار و شکنجه. 

این بازیگر در پایان درباره اکران این فیلم‌ها در سینماهای هنروتجربه عنوان کرد: به‌نظر من اکران این فیلم‌ها در سینماهای هنروتجربه فرصتی بود تا بینندگان بتوانند با اتفاقاتی که در جامعه رخ می‌دهد و توسط فیلمسازان و بازیگران به تصویر کشیده می‌شوند، آشنایی یابند تا فرهنگ درست‌تری در جامعه حاکم شود. 

بسته فیلم کوتاه «شکست زمان» شامل ۶ فیلم کوتاه «خراش» اثر مجید امینی، «مرگ تدریجی» اثر آمین صحرایی، «آداپت» اثر کمال کچوئیان، «ورای سکوت» اثر آذر تجلی، «سنگبال» اثر آمین صحرایی و «فیلمرغ» اثر امیرمسعود سهیلی است که از ۱۹ شهریورماه روی پرده سینماهای هنروتجربه رفته است.

 

انتهای پیام/
فیلم کوتاه سنگبال حسن خان‌حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر