کد خبر: 1104153 A

نشست تخصصی «سنه بلا مذاهب» از سوی دانشگاه قرآن و حدیث، انجمن حدیث حوزه علمیه قم، مؤسسه فرهنگی دار الحدیث و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزایر، برگزار و از مؤلف پرکار این دانشنامه بزرگ تقدیر به عمل آمد.

به گزارش ایلنا، به دنبال تألیف و انتشار دانشنامه بزرگ «السنه بلا مذاهب» از سوی نویسنده اندیشمند الجزایری نورالدین ابولحیه و استقبال محافل علمی از این کار سترگ علمی در معرفی میراث علمی امامان اهل بیت (علیهم السلام) به جهان اسلام و مشترکات علمی بین مذاهب اسلامی، نشست تخصصی «سنه بلا مذاهب» از سوی دانشگاه قرآن و حدیث، انجمن حدیث حوزه علمیه قم، مؤسسه فرهنگی دار الحدیث و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزایر، برگزار و از مؤلف پرکار این دانشنامه بزرگ تقدیر به عمل آمد. 

در این نشست علمی نورالدین ابولحیه، ضمن ارائه سخنرانی علمی به معرفی این مجموعه بیست جلدی پرداخته شیوه علمی خود را در سامان دادن کتاب برای اساتید حوزه علمیه قم بیان کرد وی در سخنان خود اظهار داشت: در این دایره المعارف تلاش کردم احادیث مورد قبول امت اسلامی از مذاهب مختلف را با عرضه به کتاب و عقل و فطرت بشری در محیط فکری شمال آفریقا به زبان نخبگان علمی جامعه به دور از جعلیات، خرافات و مطالب مخالف علم و دانش بشری عرضه کرده میراث عظیم علمی ائمه معصومین (علیهم السلام) را منتشر نمایم. 

همچنین حجت الاسلام و المسلمین عبد الهادی مسعودی استاد حوزه و دانشگاه و معاون دانشگاه قرآن و حدیث با تقدیر و تشکر از مؤلف دانشمند کتاب، بر اهمیت و ارزش این اثر تاکید ورزیده، برخی دیدگاه‌های نویسنده را مورد کنکاش قرارداده نظراتی اصلاحی برای تکمیل کتاب ارائه نمود. 

در پایان جلسه حسن حکیم مدیر جلسه از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، نویسنده کتاب و مجموعه‌های برگزار کننده این نشست علمی سپاسگزاری نمود. 

یادآوری می‌شود که آقای نورالدین ابولحیه استاد دانشگاه باتنه الجزایر، از اندیشمندان بزرگ شمال آفریقا است که تا به حال بیش از صد تألیف علمی از خود منتشر کرده است. او از هواداران انقلاب اسلامی، خط اصیل ولایت و جبهه مقاومت است. از این نویسنده پنج عنوان مهم در معرفی طرح تمدنی جمهوری اسلامی ایران به چاپ رسیده است. 

همچنین حجت الاسلام و المسلمین عبد الهادی مسعودی استاد حوزه و دانشگاه و معاون دانشگاه قرآن و حدیث با تقدیر و تشکر از مؤلف دانشمند کتاب، بر اهمیت و ارزش این اثر تاکید ورزیده، برخی دیدگاه‌های نویسنده را مورد کنکاش قرارداده نظراتی اصلاحی برای تکمیل کتاب ارائه کرد. 

در پایان جلسه حسن حکیم مدیر جلسه از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، نویسنده کتاب و مجموعه‌های برگزار کننده این نشست علمی سپاسگزاری کرد. 

یادآور می‌شود که آقای نورالدین ابولحیه استاد دانشگاه باتنه الجزایر، از اندیشمندان بزرگ شمال آفریقا است که تا به حال بیش از صد تألیف علمی از خود منتشر کرده است. او از هواداران انقلاب اسلامی، خط اصیل ولایت و جبهه مقاومت است. از این نویسنده پنج عنوان مهم در معرفی طرح تمدنی جمهوری اسلامی ایران به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/
سازمان فرهنگ‌ و ارتباطات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر