کد خبر: 1132779 A

سناتور دموکرات ایالت مینه‌سوتا:

سناتور دموکرات ایالت مینه‌سوتا در واکنش به اذعان دیرهنگام آمریکا به کشتار غیرنظامیان بی‌گناه در جریان حمله پهپادی به کابل، گفت که افرادی که در این حمله دخیل بوده‌اند، باید پاسخگو باشند.

به گزارش ایلنا، «ایلهان عمر» سناتور دموکرات ایالت مینه‌سوتا در واکنش به اذعان دیرهنگام آمریکا به کشتار غیرنظامیان بی‌گناه در جریان حمله پهپادی به کابل، گفت که افرادی که در این حمله دخیل بوده‌اند، باید پاسخگو باشند.

وی افزود که طی دو دهه گذشته هزاران نفر در عملیات‌های مخفیانه و غیر مسئولانه پهپادی آمریکا کشته شده‌اند. باید تحقیقاتی کامل در مورد این حمله و برنامه پهپادی انجام شود.

عمر همچنین گفت که عذرخواهی کافی نیست؛ ما به خانواده‌های قربانیان مدیون هستیم و باید این جنایات را بپذیریم، به خانواده‌ها غرامت پرداخت کنیم و اجازه دهیم در این خصوص تحقیقات جنایی بین‌المللی انجام شود.

ارتش آمریکا اخیرا به کشته شدن غیرنظامیان و افراد بی‌گناه در جریان حمله پهپادی اواخر آگوست به خودرویی در کابل، اذعان کرد.

یک مقام رسمی آمریکا به شبکه خبری «سی‌بی‌اس» گفت که این کشور در حمله پهپادی به یک خودرو، پیش از خروج نظامی از افغانستان، دچار اشتباه شده است.

وی اذعان کرد که در اثر این حمله ۱۰ شهروند بی‌گناه کشته شدند.

تحقیقات ارتش آمریکا حاکی از آن است که در این حمله یک امدادگر و ۹ نفر از اعضای خانواده‌ وی از جمله هفت کودک جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، بخش‌های اطلاعاتی آمریکا این خودرو را به مدت هشت ساعت تحت نظارت داشتند و بر این باور بودند که راننده آن با گروه داعش خراسان در ارتباط است.

نظارت‌های پهپادی که روی این خودرو صورت گرفته بود، این تصور را ایجاد کرد که این خودرو در در حال انتقال بسته‌هایی بود که تصور می‌شد مواد منفجره هستند اما اکنون مشخص شده است که این بسته‌ها، گالن‌های آب بوده است.

ژنرال «کنت مک کنزی» فرمانده تروریست‌های سنتکام در اعترافی دیرهنگام، این حمله را یک اشتباه غم‌انگیز توصیف کرده و گفت که بسیار «بعید است» که این خانواده با داعش خراسان مرتبط بوده یا تهدیدی برای نیروهای آمریکایی بوده باشند.

 

انتهای پیام/
ایلهان عمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر