کد خبر: 962459 A

راستگو مطرح کرد:

رئیس‌هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی‌فارس با بیان اینکه متاسفانه قدرت خرید کارگران نسبت به سال‌های گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته است، افزود: باتوجه به اینکه حقوق حدود 65 درصد از کارگران بازنشسته کمتر از سه میلیون تومان است و خط فقر هم توسط مسئولان 6 میلیون تومان اعلام شده به این نتیجه می‌رسیم که ۷۰ درصد از بازنشستگان پائین تر از خط فقر قرار دارند.

به گزارش ایلنا، علی راستگو در جلسه با مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان فارس با اشاره به اینکه بیمه درمان از جمله اقدامات مناسب سازمان‌تامین اجتماعی است،گفت: خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی توانسته تمام بدهی‌های کلیه سازمان‌ها و وزارت بهداشت را پرداخت کند.

راستگو افزود: اگرچه دفترچه بیمه افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در سال های گذشته به یک برگ کاغذ تبدیل شده بود اما با اقدامات انجام شده بسیاری از بیمارستان های شهر ما و بخش خصوصی تلاش می‌کند که با زیر مجموعه های سازمان تامین اجتماعی قرار داد منعقد کنند.

راستگو

وی افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان از دیگر اقدامات مناسب بود که فعالان کارگری و بازنشسته ها توانستند پس از یک دهه تلاش این بخش را وارد مرحله عملیاتی کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر فارس با انتقاد از تبعیضی که در پرداخت وام بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری  وجود دارد ادامه داد: اگرچه تمام اندوخته های سازمان تامین اجتماعی در بانک رفاه کارگران است اما متاسفانه این قشر برای دریافت وام سه الی 4 میلیونی باید ساعت ها در صف های طولانی بانک منتظر بمانند.

علی راستگو در ادامه افزود: متاسفانه بعضی از  شرکت ها و کارخانجات با اعمال فشار به سازمان تامین اجتماعی خواستار نپرداختن حق بیمه پرسنل و کارگران به این سازمان هستند که این مهم باعث ایجاد برای سازمان تامین اجتماعی و در نهایت جامعه کارگران و بازنشسته ها می شود.

انتهای پیام/
حقوق خط فقر وزارت بهداشت هیئت مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر