کد خبر: 1147341 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه عدم مدیریت صحیح و ارتباط بین هیات های ورزشی از بزرگ‌ترین چالش های ورزشی در شهرستان نیشابور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز مسابقات کاراته به مناسبت هفته تربیت بدنی و با همت و همیاری هیات کاراته بسیج شهرستان نیشابور با حضور مسئولین شهرستان و استان در مجموعه ورزشی دانشگاه آزاد این شهرستان برگزار شد. 

هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، در حاشیه این مسابقات در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: در حال حاضر فعالیت‌های ورزشی شهرستان نیشابور از سطح فعالیت های ملی بیشتر است اما متاسفانه شاخصه های برخورداری ما در زمین و فضای سرپوشیده نسبت به شاخص های استان و ملی بسیار کم بوده و برای تامین بودجه باید به سمت اعتبارهای ملی رفت و در این میان باید از کمک خیرین نیز استفاده کرد همچنان که همیشه در تمام بخش ها تاثیرگذار بودند. 

مسئول هیئت کاراته بسیج و سپاه امام رضا (ع) نیز به ایلنا گفت: امروز خوشبختانه استقبال خوبی از مسابقات کاراته صورت گرفت و بالغ بر ١٠٠ شرکت کننده در بخش کاتا و کومیته شرکت کردند با توجه به اینکه شهرستان نیشابور یکی از قطب های کاتا کشور و همچنین در بخش کمیته که پتانسیل شهرستان از استان فراتر است مسابقات در سطح خوبی برگزار شد. 

مسعود رضازاده با اشاره به مشکلات ورزش های رزمی در دوران کرونا اظهار کرد: کووید ١٩ نه تنها کشور ایران بلکه تمام دنیا را درگیر کرده است به خصوص ورزش و رشته های ورزشی برخوردی، اما با توجه به روند واکسیناسیون در کشور کم کم به این نتیجه رسیدیم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توان مسابقات را به نحو احسن برگزار کرد. 

وی ادامه داد: متاسفانه تعطیلی باشگاه‌ها با اوج گرفتن پیک های کرونا ورزش های رزمی به خصوص کاراته را بسیار تحت تاثیر قرار داد و می توان به جرات گفت کمر باشگاه ها در این دوران شکست.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور نیز در گفت‌وگو با ایلنا گفت: امروز به مناسبت هفته تربیت بدنی همراه با مسابقات کاراته، خانه کاراته و سالن ژیمناستیک نیز در دانشگاه آزاد نیشابور به بهره برداری رسید. 

محسن کاوه افزود: با توجه به اینکه نیشابور در جایگاه قطب کاراته استان قرار دارد، کمبود خانه کاراته را در شهرستان داشت و اینک اساتید می‌توانند از این مجموعه و ظرفیت استفاده کنند.

وی اظهار داشت: هفته تربیت بدنی و ورزش، هفته ای ویژه ورزشکاران، هیئت های ورزشی، پیشکسوتان و تمامی جامعه ورزش است که سهم بسزایی در سالم سازی و ایجاد نشاط در زندگی بسیاری از افراد به خصوص جوانان دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور خاطرنشان کرد: امیدواریم شهروندان ورزش دوست نیشابور با واکسیناسیون به موقع و رعایت مسائل بهداشتی وضعیت شیوع بیماری کرونا را بهبود بخشیده تا هیات ها و باشگاه‌های ورزشی بتوانند رویدادهای ورزشی بیشتری را برگزار کنند. 

کاوه اعلام داشت: افتتاح چند سالن ورزشی، تقدیر از جمعی از ورزشکاران، قهرمانان و پیشکسوتان، برگزاری برنامه مسابقات ورزشی بانوان کارکنان ادارات، دیدار با خانواده محترم شهدای ورزشکار، برگزاری بیش از ۴۰ مسابقه ورزشی در رشته های مختلف، اردوهای تفریحی ورزشی و برنامه های فرهنگی توسط هیئت ها و مسوولین بخش های تابعه نیشابور از مهمترین برنامه های هفته تربیت بدنی در شهرستان نیشابور بود.

انتهای پیام/
اداره ورزش و جوانان ایران جامعه مجلس شورای اسلامی هیات های ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر