کد خبر: 1163235 A

استاندار تهران:

استاندار تهران با بیان اینکه ۹۴ درصد مدارس شاخص‌های بازگشایی را دارند، گفت: در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از دانش‌آموزان در مدارس حاضر شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن منصوری استاندار تهران گفت: در استان تهران حدود ۹۳ الی ۹۴ درصد مدارس استاندارد بازگشایی را کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: نمایندگان وزارت بهداشت براساس شاخص‌هایی که تعیین کرده‌اند این مدارس را بازرسی کرده‌اند و ۹۳ تا ۹۴ درصد از مدارس شاخص‌های لازم برای بازگشایی مدارس را دارند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: البته این به این معنی نیست که در حال حاضر ۹۴ درصد مدارس بازگشایی شده‌اند. بلکه در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از دانش‌آموزان وارد مدارس شده‌اند.

منصوری خاطرنشان کرد: در برخی از مدارس مواردی از ابتلا مشاهده شده است که البته نگران کننده نیست. این هم به لحاظ آمایشی منطبق بر جامعه بوده و موارد دیده شده معنا دار نبوده و نگران کننده نیست.

وی ادامه داد: طبق روال هفته‌های گذشته شیب ابتلا و فوتی های کرونا در استان تهران کاهشی بوده است. به لطف خدا این کاهش ضریب هم گرفته است و هم در زمینه بیماران مراجعه کننده و هم در موارد بستری و هم در موارد فوتی با کاهش آمار مواجه بوده‌ایم.

استاندار تهران درباره نگرانی‌هایی که درباره سویه جدید کرونا وجود دارد خاطرنشان کرد: احتمال اینکه مسافران خارجی  این سویه جدید ویروس کرونا را وارد کشور کنند، وجود دارد. از همین‌رو مقرر شد تیم علوم پزشکی تهران مستقر در فرودگاه امام خمینی (ره) تقویت شود.

منصوری با بیان اینکه باید مرزها را جدی‌تر از قبل کنترل کنیم، تصریح کرد: سازمان هواپیمایی را ملزم کردیم تا فردی تست پی سی آر منفی نداشته باشد، اجازه سوار شدن به هواپیما را نداشته باشد. همچنین نیروی انتظامی یگانی را برای کنترل مراجعات در فرودگاه مستقر کنند.

وی ادامه داد: اگر کسی تست مثبت نداشته باشد وارد کشور می‌شود و اگر کسی تست منفی داشته باشد و مهمان خارجی باشد به هتل هدایت می‌شود و با هزینه شخصی فرد بیمار به مدت دو هفته قرنطینه می‌شود و دوره درمان را طی می‌کند اگر فرد ایرانی بوده و بیمار باشد به منزلش هدایت شده و دوره درمان را طی می‌کند.

وی در مورد حضور تماشاگران در ورزشگاه عنوان کرد: به عنوان استانداری وظیفه تامین‌ نظم و امنیت ورزشگاه‌ را بر عهده داریم و رعایت پروتکل‌ها به عهده وزارت بهداشت است، با توجه به نکاتی که وزارت بهداشت مطرح کرده مصوبه امروز ستاد کرونای استانی مبنی بر این بود که در زمان برگزاری مسابقهات، وزارت ورزش و جوانان نسبت به درخواست مکتوب برای حضور تماشاگر و وزارت بهداشت نسبت به موافقت مکتوب با این موضوع اقدام کنند و تنها در این صورت مجوز حضور تماشاگر داده می‌شود.

انتهای پیام/
استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر