کد خبر: 1151322 A

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد، موضوع اعزام زائر به عراق ، سوریه و عربستان بررسی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

دراین جلسه ابتدا آقای اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان تصمیمات جدید عربستان در خصوص برگزاری عمره،  به رفع محدودیت های کرونایی در این کشور برای جذب زائر بیشتر در عمره و حج اشاره کرد.

وی با اشاره به حضور زائران برخی از کشورها از جمله نیجریه ، عراق و امارات در عمره افزود: با توجه به انتظار زائران کشورمان ، سازمان حج و زیارت پیگیری         راه اندازی این سفر را در دستور کار خود قرار داده است.

بر پایه این گزارش، درادامه این جلسه آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آماده سازی های صورت گرفته برای راه اندازی سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، از اعزام هوایی اولین کاروان های زائران ایرانی به عراق در دو هفته آینده خبر داد.

آقای رشیدیان افزود: با هدف اعزام کاروان های زیارتی به سوریه نیزهیئتی از سازمان حج و زیارت برای گفتگو با مقام های سوری هفته آینده به دمشق اعزام خواهد شد.

دراین جلسه همچنین ادامه گزارش آقای داود باقری مسئول هماهنگی دبیرخانه کارگروه‌های20 گانه بازنگری فرآیندهای اجرایی در حوزه حج و زیارت درخصوص وظایف و مسئولیت های دفاتر نمایندگی سازمان حج درعراق و سوریه مطرح شد و    حجت الاسلام والمسلمین نواب برنقش نظارتی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در بررسی و ارزیابی خدمات ارائه شده به زائران تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین تصریح کرد: برخی محورها در این گزارش مدنظر قرار نگرفته که لازم است با هماهنگی و مشورت معاون عتبات سازمان حج و زیارت و دیگر مسئولان مرتبط با این حوزه تدوین و به گزارش مذکور اضافه شود.

برپایه این گزارش، درابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نواب در سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالروز میلاد فرخنده پیامبر اکرم (ص) ، سرفصل های مهم داخلی و بین المللی آن را برشمرد و از دو معاونت امور بین الملل و فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری خواست تا نحوه پرداختن به این محورها را در دستور کارخود قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب صبر، عدل و اخلاق را سه محوری عنوان کرد که همه مجریان باید به آن توجه کنند و افزود: صبر یک کنش و اقدام است و نباید آن را ترک فعل تعبیر کرد.صبر به معنای کنار آمدن با وضع موجود نیست بلکه تلاش برای رسیدن به وضعیت مطلوب است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر