کد خبر: 1148391 A

استاندار تهران:

​استاندار تهران گفت: ستاد تسهیل به مباحث غیرتسهیلاتی متمرکز شود و در این موارد نیز با نهایت سخاوت با تولیدکننده برخورد شود حتی اگر نیاز به ریسک باشد.

به گزارش ایلنا، محسن منصوری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به لزوم عزم راسخ در حوزه تولید گفت: بخشی از مصوبات ستاد در حوزه تسهیلات و بخش دیگر شامل سایر موارد است.
 
وی افزود: بر اساس آنچه در جلسه مطرح شد در حوزه تسهیلات و پرداخت مستقیم بانک‌ها عملکرد مناسب نبوده و در ۶ ماه نخست سال تنها ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که اگر وضع به همین منوال باشد؛ باید موضوع تسهیلات از دستور کار خارج شود. نیمه پر ستاد تسهیل سایر مصوبات از جمله مشکلات دارایی، بیمه، مالیات، بدهی‌های بانکی و غیره است؛ مصوبات باید منجر به اجرا شود در غیر این صورت در دستورکار نیاید و بانک‌ها نیز رویکرد مثبت داشته باشند.
 
وی ادامه داد: تقاضای من این است که جلسات منظم و مدون برگزار شود و مواردی که کارکرد موثر دارد در جلسات مطرح شود، ضمن اینکه بانک‌ها باید روند پرداخت تسهیلات را تسریع بخشند.
 
وی تاکید کرد: با بانک‌ها جلسه بگذاریم تا علت عدم توفیق پرداخت تسهیلات را بررسی کنیم چرا که اگر نظام تسهیلات عقب بیفتد تولید قفل می‌شود. ستاد تسهیل به مباحث غیرتسهیلاتی متمرکز شود و در این موارد نیز با نهایت سخاوت با تولیدکننده برخورد شود حتی اگر نیاز به ریسک باشد؛ چراکه اساس جلسات، حل مسائل و تصویب مصوبات است.

انتهای پیام/
استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر