کد خبر: 1069289 A

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پیامی به‌مناسبت ۱۵ رمضان ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز تکریم خیّرین، گفت: خیّرین مدرسه‌ساز آیینه تمام نمای احسان و نوع‌دوستی هستند که با دقت نظر و هوشمندی اندیشه ساختن آینده کشور را دارند.

به گزارش ایلنا، مهراله رخشانی‌مهر به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام و تکریم خیرین پیامی صادر کرد. متن پیام در زیر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ بِاللَّیْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلَانِیَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ

کسانی که مال خود را در شب و روز انفاق کنند نهان و آشکارا، آنان را نزد پروردگارشان پاداش نیکو خواهد بود و هرگز (از حادثه آینده) بیمناک و (از امور گذشته) اندوهگین نخواهند شد. «آیه ۲۷۴ سوره بقره»

پانزدهمین روز ماه مبارک رمضان همزمان با ولادت باسعادت امام حسن مجتبی، کریم اهل‌بیت (ع) که به نام روز ملی تکریم خیّرین مزین شده بهانه‌ای است تا پاسدار و قدردان زحمات و سخاوت بزرگ مردان و بزرگ زنانی باشیم که پرتوهای امید آفرین و گرمابخش انسانیت و مهربانی را بر دل و جان همنوعان تابانده و لبخند رضایت را بر لبان کودکان می‌نشانند.

خیرین مدرسه‌ساز آیینه تمام نمای احسان و نوع‌دوستی هستند که با دقت نظر و هوشمندی اندیشه ساختن آینده این سرزمین را دارند. جهادگرانی در یادل و بلند نظر، که با بخشش داشته‌های خود چراغ علم آموزی را در جای جای کشور عزیزمان روشن نگاه می‌دارند.

رشد و توسعه جامعه در گرو پویایی و بالندگی مدارس است، فردای جامعه نتیجه امروز توجه ما به موضوع مدرسه و تعلیم وتربیت خواهد بود. هرچقدر مدارسمان را باشکوه‌تر، شاداب‌تر و باکیفیت‌تر بسازیم، جامعه از نیروی انسانی با کیفیت‌تری برخوردار می‌شود. مدرسه‌سازی، فرهنگ‌سازی و در واقع انسان‌سازی است، و خیّرین با مشارکت و دغدغه‌مندی خود تحول همه‌جانبه آینده کشور را هدف قرار داده‌اند.

آنچه که خیّرین برای ما به ارمغان آوردند بسیار ارزنده و گسترده است، خیّرین مدرسه‌ساز بیست و سه سال پیش نهالی را کاشتند که امروز به درختی پرثمر و تناور تبدیل شده و علاوه بر توسعه عدالت آموزشی به ویژه در مناطق محروم کشور، اثرات فرهنگ نیک مدرسه‌سازی همچون امواجی گسترش یافته و موجب بسط و اشاعه نیکوکاری و خیراندیشی در جامعه شده‌است.

این مناسبت پربرکت را به حضور خیّرین نیک اندیش، به ویژه خیّرین عزیز مدرسه‌ساز در هر گوشه این کره خاکی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم، سلامت و تداوم و توسعه اندیشه و عمل این بزرگواران را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

مهراله رخشانی‌مهر

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

انتهای پیام/
رشد و توسعه سلامت کودکان مدرسه ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

وبگردی