کد خبر: 973655 A

چاپ دوم کتاب "توسعه به مثابه توانمندسازی حکومت: شواهد، تحلیل ، عمل" با مقدمه احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کتاب "توسعه به مثابه توانمدسازی" نوشته مت اندروز، لنت پریچت، مایکل وولکاک، ترجمه جعفر خیرخواهان، مسعود درودی و با حمایت موسسه راهبردهای بازنشستگی صبا منتشر شد.

این کتاب به این موضوع که چرا سیاست‌های توسعه به درستی اجرا نمی‌شوند، پرداخته و پیشنهاد استفاده از "رویکردهای انطباق رفت و برگشتی مسئله محور" را ارائه کرده است.

موضوع محوری کتاب ارتقاء توانمندی حکومت در راستای توسعه اجرایی کشورها به عنوان یکی از چهار رکن توسعه در کنار توسعه سیاسی، توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی است.

احمد میدری، معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مقدمه این کتاب نوشته است: باید چهار وجه توسعه را به طور همزمان دنبال کنیم، قابلیت‌سازی حکومت یک پروژه مستقل، هر چند مرتبط با حوزه سیاست، اجتماع و اقتصاد است باید در مورد آن اندیشید. 

میدری علاوه برنگارش مقدمه این کتاب، تجربه اصلاح قانون مدنی در خصوص قانون تابعیت به عنوان نمونه‌ای از امکان کاربست روش رویکرد انطباق رفت و برگشتی مسئله محور توسط نگارنده را بازخوانی کرده است.

کتاب "توسعه به مثابه توانمند سازی حکومت " در ۱۰ فصل  با عناوین؛ شکل گیری و تحکیم تله‌های قابلیت، شبه حکومت به نظر رسیدن، بارگزاری بی‌موقع، قابلیت اجرای سیاست، به چه نوع سازمانی نیاز داریم؟ چالش ایجاد قابلیت حکومتی برای اجرا، انجام کار به روش مسئله محور، چارچوب جستوجو، مدیریت محیط اختیاردهی و افزایش مقیاس توانمندسازی حکومت از طریق گروه‌ها، تدوین شده است.

این کتاب توسط انتشارات "روزنه" و به سفارش مرکز توانمندسازی حاکمیت و جامعه جهاد دانشگاهی در زمستان ۹۸ منتشر شده است.

توسعه به مثابه توانمند سازی حکومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر