کد خبر: 936780 A

اعتصام پور:

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: تاکنون تعداد حدود 3500 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های دکتر غرضی و حضرت فاطمه الزهرا(س) نجف آباد بستری شده و همچنین تعداد 112 نفر از پرسنل درمانی این مجموعه نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، «علی اعتصام پور» اظهار داشت: پزشکان و مراکز درمانی می‌توانند با استفاده از ۶ روش، اعتبار دفترچه‌های درمان تأمین اجتماعی را به صورت فوری و آسان استعلام کنند.

وی ادامه داد: پروژه استقرار سامانه الکترونیکی از سال ۹۷ در استان اصفهان کلید خورده است و نسخه‌های درمانی بیمه شدگان تأمین اجتماعی استان به صورت آنلاین تولید میشود و در تمام مراکز درمانی استان در حال انجام است که گام مثبتی در کاهش هزینه‌ها و ارائه خدمات مطلوب و بهتر به مردم بوده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان بیان کرد: با اجرای کامل این طرح از این پس تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی و هم‌چنین ارائه دفترچه‌ها به صورت غیر فیزیکی انجام شده و تمامی اطلاعات به صورت الکترونیکی ثبت می‌شود.

وی اضافه کرد: از آنجایی که سالانه مبلغ قابل توجهی حدود ۷۰ میلیارد تومان در سطح کشور برای چاپ دفترچه‌های درمانی هزینه میشود، با اجرای این طرح شاهد کاهش هزینه‌ها و مدیریت بهتر منابع شده و نیز تمامی سوابق درمانی بیمه‌شدگان به صورت جامع و کامل ثبت می‌شود.

 اعتصام پور اظهار کرد: پزشکان و مراکز درمانی می‌توانند با استفاده از ۶ روش، اعتبار دفترچه‌های درمان تأمین اجتماعی را به صورت فوری و آسان استعلام کنند که از جمله این روش‌ها استفاده از اپلیکیشن موبایل، استفاده از نسخه وب و همچنین استفاده از کدهای دستوری #۱۴۲۰*۴* یا #۱*۱۴۲۰*۴* و یا #۱۶۶۶* و ارائه کدملی به این کدهای دستوری است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی اصفهان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمان شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان تشریح کرد: ویروس کرونا همچنان در جامعه وجود دارد و از این رو همچنان نیازمند به مراقبت مداوم توسط مردم  و همکاران هستیم.

 اعتصام پور به اختصاص دو بیمارستان ملکی استان از سه بیمارستان به بیماران کرونایی اشاره کرد و گفت: طی چند ماه گذشته نیز اقدامات مناسبی توسط مدیریت درمان استان در راستای مقابله با کرونا انجام یافته و استان اصفهان دومین استانی بود که روش پلاسمافریز را برای درمان بیماری کرونا به کار گرفته است.

اعتصام پور گفت: تاکنون تعداد حدود 3500 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای دکتر غرضی و حضرت فاطمه الزهرا(س) نجف آباد بستری شده و همچنین تعداد 112 نفر از پرسنل درمانی این مجموعه نیز به این بیماری مبتلا شده و 24 نفر نیز مشکوک به بیماری هستند که همگی بهبود یافتهاند.

وی همچنین در نشست با پزشکان عمومی بیمارستان دکتر غرضی اصفهان ضمن تشکر از زحمات پزشکان و کادر بیمارستان اظهار داشت: بیمارستان دکتر غرضی در دو بحران آبان 98 و کرونا موفق شد که ایثار و تلاش این عزیان قابل تقدیر است.

مدیر درمان استان اصفهان، گفت: بیمارستان دکتر غرضی دومین پذیرش بیماران کرونایی استان از نظر آمار دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان دکتر غرضی است.

اعتصام پور گفت: افتخار میکنیم که به قشر ضعیف جامعه خدمت میکنیم و این باعث میشود لطف خداوند شامل حالمان شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان بیان کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در بحران کرونا اقدامات ارزندهای انجام داد و با تشکیل ستاد مبارزه با کرونا همه درمانگاهای استان را تجهیز و آموزش های لازم را برای مقابله با کرونا ارائه داده است.

رئیس بیمارستان دکتر غرضی نیز در این نشست، ضمن تشکر از زحمات کلیه کارکنان بیمارستان گفت: هر چند همکاران با فداکاری و ایثار و بدون چشمداشت به کار خود ادامه می دهند اما وظیفه داریم از زحمات این عزیزان تقدیر نمائیم.

علی اعتصام‌ پور اداره کل درمان تامین اجتماعی استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر