کد خبر: 911708 A

کارگران شاغل در مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه از اداره کل کار و تامین اجتماعی خوزستان به خاطر طولانی شدن روند پیگیری به‌کارگیری تعدادی از افراد بازنشسته در بخش‌های مختلف مدیریتی این واحد تولیدی انتقاد کردند.

تعدادی از کارگران شاغل در مجتمع  نیشکر هفت تپه به خبرنگار ایلنا گفتند: از یکسال پیش نامه‌ای در خصوص به‌کارگیری تعدادی بازنشسته در مجتمع هفت تپه به همراه اسامی این افراد به اداره کل کار وتامین اجتماعی استان خوزستان ارسال کرده‌ایم اما باوجود پیگیری مکرر کارگران، هنوز این نهاد خدماتی در این ارتباط انجام نداده است.

آنها با بیان اینکه به‌کارگیری این افراد با حقوق های بالا برخلاف قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان است، افزودند: این افراد در بخش‌های مدیریتی این واحد تولیدی همانند بخش‌های اداری، مالی، حراست، بازرگانی، کشاورزی، کارخانه و اداره تجهیزات... جایگزین نیروهای جوان و بیکار شده‌اند که خلاف قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان است. اخیرا نیز فردی ۷۵ ساله جایگزین یک جوان در بخش امور اداری شده است.

به ادعای یکی از کارگران؛ تعداد شاغلین بازنشسته در مجتمع هفت تپه بسیار بیشتر از اسامی است که در اختیاراداره کل کاروتامین اجتماعی قرار داده شده است زیرا تعدادی کارگر و کارمند بازنشسته نیز در بخش‌های تولیدی و کشاورزی مشغول کار هستند که در صورت لزوم اسامی همه این افراد در اختیار نهادهای پیگیر قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه امیدوارم قبل از اینکه اقدامات قاطع در مورد بازنشستگان شاغل  واحد هفت تپه انجام شود این  مجتمع مصوبه قانونی مجلس و منع به‌کارگیری افراد بازنشسته را اجرا کند، افزود: متاسفانه این افراد برخلاف قانون در بخش‌های کلیدی مجتمع هفت تپه با حقوق بالا  مشغول فعالیت بوده و هستند و اگر اجرای قانون در مورد آنها انجام نشود کار را به دستگاه قضایی کشانده و از مسیر قوه قضائیه کار را دنبال خواهیم کرد.

بازنشسته هفت تپه قانون منع بکار گیری بازنشستگان کارگر جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر