کد خبر: 847013 A

منابع کارگری خراسان رضوی از به تعویق افتادن حدود ۴ ماه دستمزد بیش از ۵۰ نفر از کارگران شاغل در معدن مس تکنار بردسکن خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در معدن مس تکنار بردسکن گزارش دادند: معدن مس تکنار بردسکن بزرگترین و قدیمی‌ترین معدن در شرق کشور است که در شهرستان بردسکن واقع است و کارگرانی که در این معدن کار می‌کنند ۴ ماه بابت مزد معوقه طلبکارند.

به نقل از کارگران این واحد معدنی گفته می‌شود که طلب انباشته آنها مربوط به دستمزد چهار ماه‌ه گذشته است. علاوه بر این پرداخت حق بیمه این کارگران نیز با مشکل روبرو است.

کارگران تصریح کردند: مجتمع مس تکنار به دلیل شرایط اقتصادی کشور، وقوع سیل بی‌سابقه و بدهی‌های مالی کلان به برخی ارگان‌های دولتی از چندماه پیش دچار مشکلاتی است.

حسین غلامی (رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بردسکن) با تأیید عدم پرداخت حقوق کارگران این واحد معدنی گفته است: کارگران می‌توانند با ارایه شکایت به اداره کار موضوع مطالبات خود را پیگیری کنند.

به گفته وی؛ مدیران این شهرستان مشکلات معدن ازجمله تقسیط بدهی آب، برق، مالیات و بیمه این شرکت را رفع کرده‌اند، اما در حال حاضر مشکل مدیریتی این معدن منجر شده که کارگران زحمتکش این مجموعه نتوانند حقوق خود را دریافت کنند.

غلامی گفته است: درصورت ارائه دادخواست توسط کارگران مشکل عدم پرداخت حقوق و طلبکاری کارگران در هیأت تشخیص این اداره بررسی می‌شود تا کارگران قانونی طلب‌کاری خود را از کارفرما دنبال کنند.

کارگران خراسان رضوی کارگران مس تکنار بردسکن 4 ماه حقوق معوقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر