کد خبر: 837623 A

کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت خواستار برگزاری نشستی با سازمان برنامه و بودجه و تخصیص بودجه کامل قانون حمایت از افراد دارای معلولیت شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از فعالان صنفی معلولان خواستار مذاکره و دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه با هدف رایزنی در خصوص بودجه و اختصاص کامل اعتبار پیش‌بینی شده به اجرای قانون معلولان در لایحه بودجه ۹۹ شدند.

در این نامه آمده است: پیرو بخشنامه جدید آقای جهانگیری در ارتباط با دیدار اعضای هیئت دولت با مردم و مکاتبات مکرر و موکد کمپین معلولان مبنی بر پرداخت بودجه سال ۹۸ اجرای قانون معلولان و همچنین تخصیص کامل اعتبار پیش‌بینی شده اجرای قانون معلولان در لایحه بودجه سال ۹۹ با سازمان برنامه و بودجه و با توجه بر اهمیت حیاتی فصل بودجه‌بندی در سرنوشت میلیون‌ها فرد دارای معلولیت و خانواده آنان، مستدعی‌ است دستور فرمائید تا نشستی با حضور حضرت‌عالی و منتخبینی از فعالان و صاحب‌نظران کمپین معلولان جهت بیان دغدغه‌ها، نظرات و پیشنهادات‌،تا قبل از بسته‌شدن و ارسال لایحه بودجه ۹۹ به مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

این درحالی است که طبق قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، تشکل‌های معلولان باید نمایندگان خود را در «کمیته‌های هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون» وارد کنند تا نظرات بدنه جامعه را در این کمیته‌ها دخیل کنند. در عین حال کمپین حقوق افراد دارای معلولیت چندی پیش با انتشار بیانیه‌ای خواستار تخصیص بودجه کامل اجرای قانون حمایت از معلولان شد. در سال گذشته با وجود اینکه بودجه‌ای برای اجرای این قانون تخصیص داده شده بود، هیچ مبلغی از سوی سازمان برنامه و بودجه برای این مسئله پرداخت نشده بود.

قانون حمایت از افراد دارای معلولیت کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر