کد خبر: 827869 A

در نامه معلولان به نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛

با گذشت بیش از یک سال دستگاه‌های اجرایی تمرد کرده و مواد: ۵ ،۶ ، ۷، ۹، ۱۰، ۲۰ ،۲۱، ۲۷، ۳۱ و ۳۲ از قانون را اجراء نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از معلولان کشور با ارسال نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری در راستای اجرای مواد مغفول مانده قانون حمایت از افراد دارای معلولیت شدند.

در این نامه آمده است: قانون «حمایت از حقوق معلولان» در تاریخ بیستم اسفندماه ۹۶ توسط شما نمایندگان محترم تصویب و در هشتم اردیبهشت ۹۷ توسط رئیس‌جمهور محترم ابلاغ گردید اما متاسفانه با گذشت بیش از یک سال دستگاه‌های اجرایی تمرد کرده و مواد: ۵ ،۶ ، ۷، ۹، ۱۰، ۲۰ ،۲۱، ۲۷، ۳۱ و ۳۲  از قانون را اجرا نمی‌کنند.

در ادامه این نامه می‌خوانیم: ضمنا با استناد به تبصره ۳ ماده ۳۱ -کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای این قانون مکلف است  هر سال، گزارش اقدامات انجام شده در راستای این قانون را دریافت، بررسی و پس از تائید در شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال نماید. کمیسیون‌های اجتماعی، بهداشت و درمان،  قضائی و حقوقی مکلفند ظرف مدت یکماه پس از بررسی گزارش و صحت آن، خلاصه گزارش را در صحن علنی مجلس قرائت و نتایج آن را جهت اطلاع عموم منتشر کنند که این امر محقق نشده و نقض صریح قانون صورت گرفته است.

در ادامه تصریح شده است: شهروندان دارای معلولیت همواره دچار تبعیض و مشکلات عدیده‌ روزافزون و مضاعفی نسبت به سایر شهروندان بوده‌اند و با توجه به عدم اجرای این قانون وضعیت آنان به مراتب اسفبارتر از هر زمان دیگری است. شهروندان دارای معلولیت هم‌چنان به مجلس امید دارند تا قبل از پایان یافتن «دهمین دوره مجلس شورای اسلامی» با پیگیری و نظارت بر اجرای «قانون حمایت از حقوق معلولان» علاوه بر رفع مشکلاتشان باعث استیفا و ارتقای حقوق افراد دارای معلولیت گردیده و با درخشان‌ترین کارنامه در حوزه معلولیت (تصویب و پیگیری اجرای قانون معلولان) میراث ماندگاری از «مجلس دهم» در تاریخ به یادگار گذارند.

قانون حمایت از افراد دارای معلولیت نامه معلولان به مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر