کد خبر: 1093957 A

مراسم یادبود و بزرگداشت طه محجوب، فرزند دبیرکل خانه کارگر در ساختمان مرکزی این تشکل کارگری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم یابود مرحوم طه محجوب به مناسبت سومین روز درگذشت وی در خانه کارگر عصر سه‌شنبه (یکم تیرماه) برگزار شد.

محمد شریعتمداری (وزیر کار)، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی (نماینده مردم رشت)، علی ربیعی (وزیر سابق کار)، حسین کمالی (دبیر کل اسلامی کار)، مجید نصیرپور (نماینده اسبق مجلس)، علی اصغر بیات (رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی)، مصطفی سالاری (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی)، نادر قاضی‌پور (نماینده ادوار مردم ارومیه)، مصطفی کواکبیان (نماینده سابق مجلس)، جمشید تقی‌زاده (نماینده پارلمانی وزیر ورزش)، ولی اسماعیلی (رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس)، ناصر چمنی (رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران)، علیرضا محمودی (مدیر عامل اتحادیه اسکان)، اعضای هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی، حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار سراسر کشور)، حسن لطفی (نماینده سابق مجلس)، مسعود پزشکیان (نماینده مجلس)، ناهید حیدری (مدیرکل امور مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی) و علی گلمرادی (نماینده سابق مجلس) در این مراسم حضور داشتند. 

حسن صادقی درباره مرحوم محجوب توضیح داد: زبان قاصر است که به تسلیت باز شود و از سوگ عزیز و جوانی برومند و اخلاق مدار سخن بگوید. وی، عمر کوتاه خودش را در راه حمایت از محروم‌ترین و عزیزترین قشر جامعه یعنی کارگران فدا نمود. من این مصیبت عظیم را به استاد و برادر ارجمندم، جناب آقای علیرضا محجوب و خواهر گرانقدرم سرکار خانم گیلانپور تسلیت می‌گویم. 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری با اشاره به فداکاری‌های مادر مرحوم محجوب تصریح کرد: خانم گیلانپور، زنی فداکار است که تمام کمبودهای فزرندان را با ایثار پاسخ می‌گفت. او زنی صبور و به سان سنگ زیرین آسیاب است که فرزندان را در غیاب پدر تربیت کرد. 

وی ضمن قدردانی از حضور مهمانان، مسئولان لشگری و کشوری در این مراسم یادبود گفت: روزی غمگین را پشت سر می‌گذاریم، طه فرزند بزرگوار دبیرکل خانه کارگر که تمام عمر خویش را در راه حمایت از کارگران صرف کرده است، ما را ترک کرده است. طه محجوب همچون پدر در راه حمایت از کارگران گام برداشت. 

صادقی گفت: او در ترویج فرهنگ قرآنی سر از پا نمی‌شناخت و برای تربیت قرآنی جامعه هدف یعنی کارگران تلاش می‌کرد. موسسه «برهان علم و معرفت» آخرین دستاورد فرهنگی او در زندگی بود که یادگاری ارزشمند است. 

او بیان داشت: نمی‌دانم با چه زبانی تسلیت بگویم، حاصل زندگی آقای محجوب و خانم گیلان‌پور، فرزندان برومندی بوده است. خدایا، تو شاهد بودی که او بسیار تلاش کرد تا کلام نورانی تو را به گوش انسان‌ها برساند. ما، طه را به تو می‌سپاریم و بهشت برین را برای او می‌خواهیم. 

تمامی اقدامات طه محجوب بر محور عقلانیت بود

مصطفی کواکبیان نیز در این مراسم یادبود بیان داشت: من در حال ترک این مجلس بودم که برادر ارجمندم، جناب آقای محجوب از من خواستند تا در این مراسم سخن بگویم. امروز، ولادت شمس‌الشموس و ولی نعمت ما امام رضا (ع) است. این امام بزرگوار در حدیثی می‌فرماید، «دوست هر کسی عقل اوست و دشمن او نادانی و جهالت اوست». طه محجوب انسانی اندیشمند بود و قدرت تعقل فراوانی برخوردار بود و تمامی اقداماتش بر محور عقلانیت بود. من گواهی می‌دهم، طه محجوب قصد داشت تا فعالیت‌های قرآنی خود را در مشهد گسترش دهد و در شب میلاد ضامن آهو، مهمان این امام بزرگوار(ع) شد. 

او ادامه داد: من از فرصت حضور در کنار آقای محجوب برخوردار بوده‌ام؛ او همواره در خدمت محرومان و کارگران است و به مقامی رسیده است که خداوند با گرفتاری‌هایی سخت، صبر این انسان بزرگوار را آزمایش می‌کند. او انسانی صبور است و در روز آیین تشییع پیکر محروم بسیار صبوری کردند و خانواده خود را به آرامش دعوت می‌کرد.

حسن صادقی در پایان این مراسم، متن پیام تسلیت رهبری به علیرضا محجوب را قرائت کرد.

انتهای پیام/
علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر طه محجوب طه محجوب درگذشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر