کد خبر: 971551 A

با پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، اکنون دو نماینده ایران (استقلال و پرسپولیس) شرایط ویژه‌ای برای صعود پیش رو دارند.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس و استقلال با پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان همچنان شانس صعود دارند و البته طی روزهای اخیر گمانه‌زنی‌های زیادی درباره نحوه صعود تیم‌ها به مرحله بعدی شکل گرفته است.

 

کمیته مسابقات AFC در مورد اصلاحات مقررات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ دستورالعمل جدیدی را صادر کرده که در اختیار فدراسیون های عضو قرارداده است:

۱- معیارهای بازی رو در رو

با توجه به این که مسابقات به صورت مجتمع خواهد بود، برای تعیین تیم‌های صعودکننده از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، در صورت تساوی امتیازها، گل‌زده در خانه حریف محاسبه نخواهد شد.

۲- وقت اضافه

در مسابقات دور حذفی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، در صورت تساوی در ۹۰دقیقه در بازی‌های تک حذفی، مسابقه برای تعیین برنده در دو زمان ۱۵ دقیقه‌ای ادامه پیدا خواهد کرد.

۳- تعداد اعضای تیم در مسابقات

به دلیل افزایش تعویض‌ها به ۵ نفر، تعداد کادر فنی جهت ثبت‌نام برای هر مسابقه از ۱۸ به ۲۱ نفر و تعداد بازیکنان ذخیره روی نیمکت از ۷ به ۱۰ نفر افزایش می‌یابد.

۴- جایگزینی بازیکنان شرکت‌ کننده

برای راحتی باشگاه‌ها، هر تیم اجازه دارد ۸ بازیکن را به دلایل فنی و بدون نیاز به ارائه مدرک پزشکی، اضافه یا جایگزین (در صورت عدم تکمیل لیست 35 نفره) نماید.

۵- ثبت‌نام کادر فنی

به دلیل شرایط کرونا، هر تیم علاوه بر سرمربی و سرپرست باید دکتر تیم را نیز به عنوان کادر ثبت‌نام کند و این سه نفر در لیست نیمکت‌ ذخیره‌ها توسط ناظر بازی ثبت شوند.

۶- اجرای تصمیمات کمیته مسابقات AFC:

اصلاحات لازم در خصوص بندهای مرتبط به جهت اجرای تصمیمات کمیته مسابقات مورخ ۵ و ۱۰ تیر ۱۳۹۹ صورت گرفته است، مانند اصلاح پنجره ثبت‌نام ۳ که طبق آن پنجره جدید برای مسابقات باقیمانده لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ درنظر گرفته شده است. (ماده ۲۶)

بازیکنی که برای یک تیم در دور گروهی بازی کرده است، استثنائاً می‌تواند برای ادامه بازی‌های گروهی در تیمی دیگر ثبت‌نام شود.

استقلال پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا الاهلی عربستان الشارجه التعاون عربستان الشرطه عراق الدحیل قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر