کد خبر: 990999 A

​دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، پذیرای ۱۰۳ فیلم مستند به کارگردانی بانوان مستندساز ایرانی شده است.

به گزارش ایلنا، دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، پذیرای ۱۰۳ فیلم مستند به کارگردانی بانوان مستندساز ایرانی شده که این آمار نشانگر افزایش ۲۲.۶ درصدی مشارکت آنان در این رویداد سینمای مستند کشور است. 

سال گذشته ۸۹ فیلم توسط زنان فیلمساز روی وب‌سایت جشنواره ثبت شده بود و امسال این آمار به ۱۰۳ فیلم رسیده است که نشان از افزایش ۲۲.۶ درصدی حضور بانوان مستندساز در «سینماحقیقت» دارد. 

بر اساس آمار دبیرخانه جشنواره، ۷۹۱ کارگردان مرد نیز متقاضی حضور در بخش‌های ملی چهاردهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» شده‌اند. به این ترتیب، درصد مشارکت زنان فیلمساز نسبت به مردان، ۱۱.۵٪ به ۸۸.۵٪ است. 

اسامی فیلم‌های منتخب بخش «مسابقه ملی» چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه (تا ۴۰ دقیقه)، نیمه‌بلند (۴۰ تا ۷۰ دقیقه) و بلند (بالای ۷۰ دقیقه)، تا اواخر آبان‌ماه اعلام خواهد شد. 

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرماه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد. 

سینمای مستند جشنواره سینما حقیقت بانوان فیلمساز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر