کد خبر: 978786 A

چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی به صورت مجازی با حضور ۱۶۰۰ ناشر اندونزیایی و کشورهایی مانند ایران، چین، مالزی، تایلند، هند، آلمان، ترکیه، انگلستان، آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه ناشران «آ سه آن» و با معرفی حدود ۴۰ هزارعنوان کتاب جدید با برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی تا ۱۶ مهرماه ۱۳۹۹ برپا است.

به گزارش ایلنا، «وبینار تبادل رایت» در نمایشگاه بین‌المللی مجازی کتاب اندونزی با حضور ناشران و آژانس‌های ادبی از کشورهای مختلف از جمله اندونزی، چین، هند، مالزی و. . برگزار و درباره تبادل رایت و تجربه‌های مختلف گفتگو شد. 

علیرضا نوری زاده نماینده طرح گرنت در این وبینار ضمن اشاره به فرصت‌های ایجاد شده در دوران کرونا در خصوص برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و هنری به صورت مجازی گفت: طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازارهای جهانی به صورت کاملا الکترونیکی فعالیت می‌کند و در شرایطی که بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی تحت الشعاع ویرورس کرونا قرار گرفته است، این فعالیت نه تنها تعطیل نشده بلکه تقویت شده است. 

نوری‌زاده عنوان کرد: بر اساس این طرح، همه ناشران خارجی علاقه‌مند به ترجمه، چاپ و انتشارکتاب ایرانی دربازارهای جهانی می‌توانند از طریق سامانه طرح به آدرس BOOKGRANT. IR نسبت به ارسال درخواست اقدام کنند و از حمایت مادی این طرح به مبلغ ۳۰۰۰یورو بهره‌مند شوند. 

نماینده طرح گرنت در پایان این وبینار به نقش آژانس‌های ادبی و ناشران بین المللی در تبادل رایت اشاره کرد و گفت: از طریق آژانس‌های ادبی و ناشران بین‌المللی امکان بین‌المللی کردن نشر فراهم است و طرح‌های گرنت کشورها می‌تواند انگیزه‌ای برای تبادل رایت باشد. 

گفتنی است، نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی برای اولین‌بار به صورت مجازی و با ارائه امکاناتی نظیر فروش کتاب، خرید و فروش حق نشر، برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی در حال برگزاری است. 

مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشور ایران در این نمایشگاه که یک نمایشگاه ترکیبی است و علاوه بر نمایش کتاب جنبه فروشگاهی نیز دارد حضور دارد و به معرفی کتاب‌های برگزیده جوایز ادبی از قبیل جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه جلال آل احمد می‌پردازد. 

معرفی صنعت نشر ایران، ارائه کتابچه معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و… از دیگر فعالیت‌های مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب اندونزی است.

چاپ کتاب چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی کتاب ایرانی وبینار تبادل رایت علیرضا نوری‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر