کد خبر: 1081025 A

محمود جعفری‌امید (نوازنده و آهنگساز پیشکسوت)، ۲۹ اردیبهشت در سکوت خبری چهره در نقاب خاک کشید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود جعفری امید (نوازنده و آهنگساز پیشکسوت)، ۲۹ اردیبهشت‌ماه در سکوت خبری دارفانی را وداع گفت. دلیل درگذشت او سکته مغزی و بیماری ریوی بوده است.

زنده‌یاد جعفری‌امید زاده سال ۱۳۲۶ اهل تهران، پس از اتمام تحصیلات ابتدایی، در سال ۱۳۴۲ وارد هنرستان موسیق به مدیریت حسین دهلوی شد و فلوت را به عنوان ساز اصلی خود انتخاب کرد. او در ادامه، ضمن فراگیری ردیف، این ساز را نزد منوچهر منشی‌زاده (از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران) یاد گرفت. او سپس به هنرستان عالی موسیقی رفت. او در سال‌های ابتدایی پس از انقلاب اسلامی به عنوان نوازنده و آهنگساز با صدا و سیما همکاری کرد. 

از آلبوم‌های او می‌توان به خواب خوش که با جعفر زعیمی نیکو به صورت مشترک آهنگ‌هایش را ساخته‌ است می‌توان اشاره کرد. در این آلبوم که برای گروه سنی کودکان و نوجوانان ساخته شده (تاریخ انتشار: ۱۳۷۴)، هنرمندانی چون حمید غلامعلی (خواننده)، شهریار فریوسفی (تار)، جمال جهانشاد (عود)، سهیل ایوانی (کمانچه)، مهیار فیروزبخت (ویولن)، محسن تویسرکانی (ویولنسل)، علیرضا خورشیدفر (کنترباس) و محمود جعفری امید (فلوت) همکاری داشته‌اند. 

زنده‌یاد محمود جعفری امید طی سال‌های فعالیتش با هنرمندانی چون رشید وطن‌دوست، مجتبی میرزاده، محمدعلی قدمی، حسن یوسف‌زمانی و محمدمهدی گورنگی همکاری کرده است.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

خواب صدا و سیما فوت موسیقی درگذشت محمود جعفری امید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر