کد خبر: 1065070 A

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در سال ۹۹ برای جبران بخشی از خسارت‌های دوران کرونا، ۴۵ تماشاخانه بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات کارآفرینی به بانک عامل معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، سیدحسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خبر داد: در پی شیوع ویروس کرونا و اجرای محدودیت‌های مصوب ستاد بحران کرونا، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با مشکلات بسیاری به‌دلیل توقف فعالیت‌های فرهنگی و هنری مواجه شدند.

سیدزاده افزود: شیوع ویروس کرونا و تداوم آن ضربه سنگینی به پیکره حوزه نمایشی وارد کرد ارائه تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد ازسوی صندوق اعتباری هنر به تماشاخانه‌های بخش خصوص راهکاری از سوی صندوق برای کاهش آسیب‌های کرونایی در کنار دیگر اقدامات حمایتی در این حوزه بوده است.

 وی در ادامه گفت: در سال گذشته ۴۵ تماشاخانه از سوی صندوق اعتباری هنر برای دریافت وام قرض الحسنه به بانک عامل معرفی شدند که از تعدادی از تماشاخانه‌های معرفی شده به‌دلیل عدم مراجعه و یا ارائه مدارک ناقص موفق به اخذ تسهیلات نشدند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به فرصت دوباره به تماشاخانه‌ها برای دریافت تسهیلات کرونایی گفت: طی ارزیابی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به تماشاخانه‌ها در سال ۹۹ تصمیم گرفته شد فرصت دوباره برای تماشاخانه‌هایی که به‌دلیل عدم ارائه مستندات در فرصت اعلام شده موفق به دریافت تسهیلات نشده‌اند فراهم شود. از این روی متقاضیان می‌توانند با هماهنگی صندوق اعتباری هنر ضمن مراجعه به بانک عامل نسبت به دریافت تسهیلات در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.

صندوق اعتباری هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر