کد خبر: 1107430 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

وقوع زمین‌لرزه شدید در پاناما و کاستاریکا، مقابله پدافند هوایی سوریه با حمله هوایی رژیم صهیونیستی به حمص و انتشار جزئیاتی درباره توافق آمریکا و آلمان در خصوص «نورد استریم۲» از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «جوزف بورل» مسئول سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، با یکدیگر به صورت تلفنی رایزنی و گفت‌وگو کردند .

- سخنگوی طالبان اظهار داشت که این گروه به‌ویژه خواستار حمایت کشورهای مسلمان برای راه حل سیاسی و پایان جنگ در افغانستان بوده و می‌خواهد روابط خوبی با ترکیه داشته باشد. 

-  وزیران امور خارجه ایران و امارات به صورت تلفنی با یکدیگر رایزنی و گفت‌وگو کردند.

- پدافند هوایی سوریه با حمله هوایی رژیم صهیونیستی مقابله کرد.

- زمین‌لرزه شدیدی به قدرت شش و هشت دهم ریشتر، پاناما و کاستاریکا را لرزاند.

- معاون وزیر خارجه آمریکا برخی جزئیات مربوط به توافق آمریکا و آلمان در خصوص خط لوله گاز طبیعی «نورد استریم۲» را اعلام کرد.

- روسای جمهوری ایران و ترکیه طی تماسی تلفنی درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی اظهاراتی مداخله‌جویانه، گفت که واشنگتن اعتراض‌ها در استان خوزستان ایران به دقت پیگیری می‌کند.

- رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که پیروزی طالبان در افغاستان به هیچ‌ عنوان قطعی نیست و این گروه در اعلام دستاوردهای خود بزرگنمایی می‌کند.

- ماینده ایران در سازمان ملل گفت، جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت کوبا در مبارزه علیه اقدامات غیرقانونی آمریکا قاطعانه حمایت می‌کند.

 

 

انتهای پیام/
افغانستان رجب طیب اردوغان طالبان جو بایدن ند پرایس نورد استریم-۲
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر