کد خبر: 871020 A

در همین ابتدای صحبتمان خواهشمندیم در انتهای همین مقاله حتما به سوالی که از شما همراهان گرامی پرسیده ایم پاسخ دهید که واقعا معیارتان برای خرید یک محصول صنعتی چه مواردی میباشد؟!

ایلنا؛ خرید کمپرسور هوا بدون داشتن اطلاعات کافی و تجربه خرید می‌تواند شما را دچار سردرگمی کنید؛ قبل از هر چیز ایا می‌دانید کمپرسور چیست؟ کمپرسور هوا یک ماشین مکانیکی برای فشرده سازی  کاز و یا مایعات در صنایعی همچون پزشکی، لوازم خانگی و غیره کاربرد دارد. در واقع صنایع مختلف با خرید کمپرسور هوا از نمایندگی‌های معتبری همچون نمایندگی هواکوب به دنبال فشرده سازی گازها برای مصارف و کاربرد گوناگون می‌باشند. ر حقیقت کمپرسورها با صرف انرژی مکانیکی، سیال را با سرعت به درون خود مکیده، آن را فشرده می‌کنند.   به بیان ساده‌تر کمپرسور با کاهش حجم سایل ( گاز، مایع و ... ) باعث افزایش فشار و ایجاد نیروی محرکه بیشتر می‌شوند.

خرید کمپرسور هوا به عوامل بسیاری بستگی دارد؛ از جمله مهم‌ترین این عوامل خواسته و نیاز شما از خرید کمپرسور می‌باشد! اینکه شما برای چه کاری نیاز به کمپرسور هوا دارید شرط مهمی است اما باید از انواع کمپرسور هوا نیز اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید نسبت به خرید کمپرسور هوا مناسب برای خود اقدام کنید.

بنابراین قبل از خرید کمپرسور هوا  از نمایندگی هواکوب دو نوع از متداول ترین انواع کمپرسور ارائه شده در این نمایندگی را بررسی خواهیم کرد.

کمپرسور دیزلی هواکوب

یکی از انواع کمپرسور‌های ارائه شده در نمایندگی فروش و تعمیرات کمپرسور هواکوب کمپرسور دیزلی می‌باشد. کمپرسور دیزلی که یکی از انواع کمپرسور هوا می‌باشد فواید و مزایایی دارد که این مزایا عبارتند از بالاتر بودن گشتاور موتور آن نسبت به انواع دیگر کمپرسورها، مناسب‌تر بودن این کمپرسور برای صنایعی همچون معدن، قرون به صرفه‌تر بودن خرید کمپرسور دیزلی نسبت به سایر انواع و امکان تعمیر و نگهداری بدون درد سر.

خیلی از دوستان در خرید کمپرسور دیزلی به اشتباه این نوع را با کمپرسور بنزینی اشتباه می‌گیرند! کمپرسور دیزلی در مقایسه با کمپرسور بنزینی قدرت بالاتری دارد؛ همچنین به علت هزینه پایین تر سوخت دیزل نسبت به سوخت بنزین کمپرسور دیزلی نسبت به کمپرسور بنزینی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد. از این نوع کمپرسورها همچنین در صنایع دفاعی و ساخت تجهیزات نظامی، ساخت دستگاه های حمل و نقل در صنایع حمل و نقل دریایی و ریلی، ساخت صنایع و سازه های متحرک، صنایع شیمیایی، صنایع پتروشیمی، غذایی و نساجی و کاغذ سازی استفاده می‌شود.

کمپرسور پیستونی هواکوب

از دیگر انواع متداول کمپرسور هوا می‌توان به نوع پیستونی آن اشاره کرد. اگر قصد خرید کمپرسور هوا برای استفاده در صنایع تبرید را دارید بهتر است به سراغ کمپرسور پیستونی هواکوب بروید! کارکرد کمپرسور پیستونی نیز بطور کلی به مانند همه‌ی کمپرسورها می‌باشد ! البته ابن نوع کمپرسورها فشرده سازی را با حرکت رفت و آمدی پیستون سیال انجام می‌دهند.

02

کمپرسور پیستونی که بیشتر در سیستم‌های نیازمند به تبرید استفاده می‌شود قدرت بالایی داشته که نزدیک به چند دهم اسب تا چند صدم اسب بخار نیز خواهد رسید. این کمپرسور ها که می‌توانند دارای یک یا چند سیلندر باشند بر اساس قدرت برودتی به دسته‌های ریز دارای ۳۰۰ کیلو کالری در ساعت، کوچک با ۳ تا ۲۰ هزار کیلو کالری در ساعت، متوسط با ۲۰ تا ۹۰ هزار کیلو کالری در ساعت و بزرگ با بیش از ۹۰ هزار کیلو کالری در ساعت تقسیم می‌شوند.

خرید کمپرسور هوا و دیگر عوامل مرتبط

برای خرید کمپرسور هوا علی رغم شناخت کارایی و انواع مختلف آن‌ها بهتر است از لوازم جانبی مورد نیاز نیز اطلاع داشته باشید.

  1.  یکی از لوازم مورد نیاز درایر کمپرسور هوای هواکوب می‌باشد درایر به عنوان یک لوازم جانبی وظیفه جذب و خارج کردن رطوبت از هوای فشرده شده را دارد. در واقع استفاده از درایر کمپرسور هوا باعث خواهد شد تا میزان دمای درون کمپرسور کمی پایین‌تر آمده و سبب خشک شدن آب و بخار موجود در کمپرسور خواهد شد. همچنین یک شیر تخلیه بر روی دستگاه وجود دارد که می‌تواند بخار آب جذب شده توسط درایر را به طور زمان‌بندی شده و خودکار تخلیه کند. انواع درایر کمپرسور هوا را می‌توان در دو نوع درایر تبرید  و درایر جذبی دسته بندی کرد.
  2. قطعات کمپرسور نیز موردی مهم هستند؛ برای مثال فرآورده روغن کمپرسور که در بخش قطعه‌ها دسته بندی می‌شود مورد اهمیت است. روغن در کمپرسور همواره وظیفه روانکاری میان قطعات را داشته و نبود آن می‌تواند باعث ساییدگی و از بین رفتن سایر بخش‌های کمپرسور شما شود. این فرآورده از قطعات کمپرسور فلسفه ساده و در عین حال مهمی برای استفاده داشته است. همانطور که می‌دانید یک کمپرسور از قطعات مکانیکی متصل بهم و متفاوتی تشکیل شده است که نتیجه درگیری و حرکت این قطعات فشار حاصل را تولید می‌کند. اتصال و چرخش پیوسته به هم در این قطعات در نهایت می‌تواند باعث ساییدگی و خوردگی در قطعات شود ! بنابراین برای جلوگیری از این موضوع از روغن در کمپرسور استفاده می‌شود. 

03

 

هواکوب این امکان را فراهم کرده است تا شما از طریق ادرس زیر بتوانید لوازم جانبی کمپرسور هوا را بدون واسطه تهیه نمایید. جهت ورود به صفحه مذکور روی لینک زیر کلیک نمایید:

http://havakoob.com/product-category/accessories/

سخن پایانی

در خرید کمپرسور هوا مناسب با نیاز شما عوامل بسیاری موثر خواهد بود که بیان آن در یک مطلب نمی‌گنجد؛ با این حال ما به عنوان مشاورین نمایندگی فروش و تعمیرات کمپرسور هواکوب سعی بر این داشتیم تا با اطلاعاتی کلی دید خوبی را برای خرید کمپرسور هوا مناسب به شما عزیزان داده باشیم. نمایندگی‌های بسیار این روزها ارائه دهنده خدمات کمپرسور هستند و هواکوب نیز با داشتن بیش از یک دهه تجربه کاری در این زمینه فعالیت می‌کنید و همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

خواهش مندیم جهت ارتقای کیفیت محصولاتمان و آشکار شدن بیشتر نیاز کاربران در انتهای همین مقاله ما را از نظرات گرانبهای خود بهره مند سازید.

حمل و نقل خدمت رسانی شیر معدن صنایع دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر