کد خبر: 868667 A

در چنین شرایطی بلیط‌های ارزان قیمت چارتری مناسب نیستند چراکه این نوع بلیط‌ها حداکثر ۲ هفته قبل از تاریخ پرواز قابل رزرو هستند و شما نمی‌توانید از چند هفته قبل این بلیط‌ها را رزرو کنید؛ اما اگر برای سفرهای خانوادگی و آخر هفته‌ای از هواپیما و بلیط چارتری استفاده می‌کنید می‌توانید بلیط خود را با کمترین قیمت تهیه کنید و سفرهای ارزانی را با این بلیط‌ها تجربه کنید.

ایلنا؛ همان‌طور که می‌دانید بلیط هواپیما قیمت‌های یکسانی ندارد و در بازه‌های زمانی مختلف، قیمت‌های متغیری دارد. قطعا بیش‌تر افراد سعی می‌کنند که بلیط خود را در کمترین قیمت خریداری کنند. اما باید در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید یک بلیط با قیمت خوب خریداری کنید باید نکات زیادی را رعایت کنید.

بلیط‌های هواپیما بر ۲ نوع هستند که بلیط‌های سیستمی قیمت‌های ثابتی در تمامی زمان‌ها دارند و اگر به‌دنبال بلیط ارزان هواپیما در علی بابا هستید باید بی‌خیال این نوع بلیط شوید. اما نوع دیگر بلیط‌های هواپیما بلیط‌های چارتری هستند که در بازه‌های زمانی مختلف قیمت‌های مختلفی دارند. البته این تغییر قیمت‌ها اتفاقی نیست و معمولا براساس پارامترهای مشخصی، کم و زیاد می‌شود. برای مثال بیش‌تر افراد توصیه می‌کنند که اگر می‌خواهید یک بلیط ارزان هواپیما تهیه کنید بهتر است سراغ رزرو بلیط در زمان‌های شلوغی مانند عید نوروز یا تعطیلات آخر هفته نروید.

اگر سعی کنید زمان‌بندی درستی را برای سفرتان داشته باشید می‌توانید یک سفر خوب و مناسب باکمترین قیمت داشته باشید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید خرید ارزان ترین بلیط هواپیما در علی بابا را تجربه کنید می‌توانید سراغ تقویم قیمتی علی بابا بروید. تقویم قیمتی علی بابا می‌تواند مناسب‌ترین راه برای تهیه یک بلیط ارزان هواپیما باشد. این تقویم در هنگام رزرو بلیط هواپیما، به‌صورت نواری در بالای سایت و اپلیکیشن ظاهر می‌شود و عملکرد آن به این صورت است که کمترین قیمت بلیط را در روزهای قبل و روزهای بعد به شما نشان می‌دهد. برای مثال فرض کنید که شما قرار است که در روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند به مسافرت بروید و اگر سفر شما یکی دو روز هم عقب و جلو شود مشکلی برای شما پیش نمی‌آید؛ در این حالت تقویم قیمتی علی بابا به شما کمک می‌کند تا کم‌ترین قیمت‌های بلیط هواپیما از ۱۸ اسفند تا ۲۴ اسفند را به‌صورت آنلاین و لحظه‌ای مشاهده کنید. البته همان‌طور که گفته شد این راه بیش‌تر برای افرادی مناسب است که سفر آن‌ها در تاریخ دقیقی صورت نمی‌گیرد و یکی دو روز اختلاف مشکلی را برای‌شان به‌وجود نمی‌آورد.

جریمه کنسلی بلیط هواپیما در ایرلاین های مختلف چگونه محاسبه می شود؟

اما موضوع بعدی که می‌تواند بلیط ارزان هواپیما در علی بابا را برای شما به‌همراه داشته باشد بررسی زمان‌های مختلف سفر است. همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم در زمان‌های شلوغی مانند عید نوروز و ایام تابستان، قیمت بلیط‌های هواپیما به‌شدت زیاد می‌شود و ممکن است در برخی از خطوط کمی هم غیرواقعی به‌نظر بیاید. اما در بعضی ایام می‌توانید با کمترین مقدار هزینه به یک سفر دلچسب بروید. بهتر است در سفرهای‌تان این نکته را هم در نظر داشته باشید که فقط بلیط هواپیما در ایام شلوغ گران نمی‌شود بلکه هزینه رزرو هتل و بعضی دیگر از هزینه‌ها نیز در ایام شلوغ، افزایش می‌یابد که می‌توانید با مدیریت زمان آن را کنترل کنید. بهتر است بدانید که بلیط‌های چارتری که کمترین قیمت را دارند از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با دیگر بلیط‌ها ندارند و فقط به‌خاطر زمان رزرو شما قیمت بسیار کمتری را دارند. در حقیقیت بلیط‌های چارتری زمانی ارائه می‌شود که یک شرکت هواپیمایی کل صندلی‌های یک هواپیما را رزرو می‌کند و سپس با تقسیم هزینه به تعداد کل صندلی‌های قیمت هر صندلی را مشخص می‌کند. این کار باعث می‌شود که هزینه هر بلیط هواپیما به شکل محسوسی کاهش پیدا کند. اگر قصد سفر به مقصد خاصی را دارید و می‌خواهید خرید ارزان ترین بلیط هواپیما در علی بابا را تجربه کنید می‌توانید از کاهش قیمت بلیط‌ مطلع شوید. این کار کمک می‌کند تا کمترین قیمت را برای بلیط‌تان بپردازید.

ثربثسی

 اما باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که این بلیط‌های ارزان و لحظه آخری دارای معایبی نیز هستند که ممکن است شما متناسب با شرایطی که دارید مجبور شوید این نوع بلیط‌ها را رزرو نکنید. برای مثال یکی از معایب‌ بلیط‌های چارتری غیرقابل استرداد بودن آن‌هاست. به‌عبارت دیگر شما نمی‌توانید بلیط‌های چارتر را پس بدهید و هزینه آ‌ن‌ها را پس بگیرید. همچنین در هنگام رزرو بلیط‌های چارتر باید برای نوزادان و افراد زیر ۱۲ سال هم بلیط مجزا خریداری کنید که می‌تواند در بعضی زمان‌ها مقرون به‌صرفه نباشد. همچنین در برخی موارد افراد سفرهای کاری مهمی دارند که ترجیح می‌دهند از چند هفته قبل، بلیط هواپیما خود را رزرو کنند. در چنین شرایطی بلیط‌های ارزان قیمت چارتری مناسب نیستند چراکه این نوع بلیط‌ها حداکثر ۲ هفته قبل از تاریخ پرواز قابل رزرو هستند و شما نمی‌توانید از چند هفته قبل این بلیط‌ها را رزرو کنید؛ اما اگر برای سفرهای خانوادگی و آخر هفته‌ای از هواپیما و بلیط چارتری استفاده می‌کنید می‌توانید بلیط خود را با کمترین قیمت تهیه کنید و سفرهای ارزانی را با این بلیط‌ها تجربه کنید.

کنسلی بلیط هواپیما چارتر چگونه است

در نظر داشته باشید که مهم‌ترین مزیت بلیط‌ هواپیمای چارتری و ارزان، قیمت مناسب آن است و در شرایطی که موضوع قیمت برای شما اهمیتی ندارد بهتر است از بلیط‌های سیستمی تهیه کنید تا بتوانید از امکانات بیش‌تری استفاده کنید.

ایرلاین چارتر علی بابا بلیط هواپیما چارتر بلیط ارزان هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر