کد خبر: 860579 A

امروزه مبلمان راحتی در کشور ما نسبت به سایر سبک های مبلمان یعنی کلاسیک و سلطنتی یا همان استیل طرفداران بیشتر دارد؛ مخصوصاً در میان آپارتمان نشین­ها، چون معمولاً این سبک از مبلمان به نسبت دو سبک دیگر فضای کمتری را اشغال می­کند. البته برخی از مدل­های مبل راحتی مثلاً مدل­های خانواده چستر نیز فضای زیادی را به نسبت سایر مدل­ها اشغال می­‌شود. در این مطلب سعی داریم نکاتی را در خصوص خرید مبل راحتی ارائه دهیم.

 

تعداد نشیمن مناسب مبل راحتی چند عدد است؟

مبل­های راحتی معمولاً در ست های هشت نفره عرضه می­شوند. ست هشت نفره شامل دو کاناپه سه نفره و دو مبل تک نفره است. این نوع انتخاب تعداد نشیمن برگرفته از ست­های مبلمان ترکیه است. اما معمولاً در ایران از گذشته ست هفت نفره به صورت یک کاناپه سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل تک نفره برای مبل راحتی مرسوم بوده است؛ اما امروزه در بسیاری از مدل­های جدید مبل راحتی امکان ساخت مبل دو نفره وجود ندارد. البته مبلمان راحتی به صورت نیم ست یعنی یک کاناپه سه نفره و دو مبل تک نفره هم رایج است. اخیراً با توجه به گسترش فروشگاه­های اینترنتی مبلمان، در برخی از این فروشگاه­ها نظیر فروشگاه اینترنتی مبل و دکوراسیون توکامارت امکان انتخاب تعداد نشیمن در ست­های خارج از موارد ذکر شده و به صورت دلخواه برای خرید اینترنتی مبل فراهم شده است.

111111111111111

پارچه مناسب مبل راحتی چه پارچه‌­ای است؟

برای خرید مبل سلطنتی معمولاً از پارچه­‌های ساتن یا شانل که دارای طرح‌­های گوناگونی نظیر گل هستند استفاده می­‌شود. اما در مبل­های راحتی بر خلاف مبلمان سلطنتی از پارچه­‌های ساده استفاده می­شود. انواع گوناگونی از پارچه برای مبلمان راحتی استفاده می­شود که برخی از آن­ها عبارتند از: پارچه های مخمل نظیر پورشه و جاسمین، پارچه‌­های جیر نظیر مکس و مازراتی، چرم پارچه (که پارچه­‌هایی هستند که ظاهری نظیر چرم دارند) نظیر ملیتا و پارچه‌­های گونی بافت نظیر ملما. در برخی از مدل­ها نظیر مدل­های خانواده چستر استفاده از چرم مصنوعی یا حتی چرم طبیعی نیز مرسوم است اما به دلیل مشکلات آن­ها نظیر پوسته پوسته شدن یا عرق کردن توصیه نمی‌­شود.

2222222222222222222

رنگ مناسب برای مبلمان راحتی چه رنگی است؟

انتخاب رنگ مبل همیشه یکی از مواردی است که مردم کشور ما کمتر در مورد آن ریسک می­‌کنند. در خصوص مبل راحتی برخی رنگ­ها به عنوان رنگ­های پرکاربرد شناخته می­‌شوند که در بین آن­ها می­‌توان به رنگ­های سرمه­‌ای، طوسی و قهوه­‌ای که استفاده بسیاری در میان ایرانیان دارد اشاره کرد. اخیراً چند سالی است که مبل­های راحتی به صورت دو رنگ که در آن کاناپه‌­ها به یک رنگ و مبل­های تک نفره به رنگ دیگری هستند سفارش داده می­‌شوند. توصیه ما این است که با توجه به فضای دکوراسیون منزل و المان­های آن مانند فرش و پرده سعی کنید در انتخاب رنگ مبل کمی جسارت به خرج داده و از رنگ­های شاد و یا رنگ­هایی خارج از کلیشه‌­های موجود استفاده کنید و اگر کمی دقت کنید حتماً از انتخاب خود شگفت زده خواهید شد!

33333333333333333333

علاقه­‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و یا خرید مبل کلاسیک، راحتی و سلطنتی می­توانند به فروشگاه اینترنتی مبل و دکوراسیون توکامارت به نشانی www.tookamart.com  مراجعه کنند.

انتهای پیام/
ایران خانواده قهوه خرید اینترنتی های تک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر