کد خبر: 857188 A

برای همه ما پیش آمده که هنگام خوردن غذا یا کار کردن با برخی وسایل مکانیکی یا برقی، روی لباسمان لکه روغن بیافتد. اثر این لکه اگر به درستی پاک نشود، حتی امکان دارد استفاده از آن لباس را برایمان غیرممکن کند. اینجاست که پاک کردن لکه روغن اهمیت پیدا می کند.

در ادامه این مطلب به نکاتی برای شستن لکه روغن از روی انواع لباس می پردازیم. اطلاع از این نکات کمک می کند تا هرچه سریعتر برای پاک کردن لکه روغن با روش های خانگی اقدام کنیم. البته اگر شرایط شستشوی لکه های روغن را ندارید، می توانید از خشکشویی آنلاین برای این کار استفاده کنید. هرچند شاید بهتر باشد ابتدا نگاهی به روش های خانگی پاک کردن لکه روغن بیاندازید.

گام به گام برای پاک کردن لکه روغن از روی انواع لباس

سرعت عمل در شستشوی لباس هایی که بر روی آن روغن ریخته، اهمیت زیادی دارد. شاید به همین علت است که بسیاری از افراد در اولین اقدام، سراغ بهترین اپلیکیشن خشکشویی می روند تا سریعتر لباسشان را به آن تحویل دهند. با این حال بهتر است قبل از هر اقدام برخی از گام های ابتدایی برای پاک کردن لکه روغن را در خانه انجام دهید.

در اولین گام، باید با استفاده از دستمال کاغذی، روغن و چربی که روی لباس قرار گرفته را برطرف کنید. این کار را با دقت انجام دهید تا هرچه روغن روی لباس است توسط دستکمال کاغذی گرفته شود. این کار مهمترین اقدامی است که می توانید قبل از رسیدن پیک خشکشویی آنلاین انجام دهید.

how-to-remove-oil-stain-4

پس از برطرف کردن روغن های موجود بر روی لباس، نوبت به شستن لکه روغن می رسد. این مرحله بسیار مهم است و برای انجام آن راهکارهای مختلفی وجود دارد. با توجه به آنچه که در دسترس دارید، می توانید یکی از این راهکارها را مورد استفاده قرار دهید:

•             پودربچه: پودر شستشوی لباس بچه، یکی از بهترین گزینه ها برای برطرف کردن لکه روغن است. البته در بسیاری از موارد تنها به عنوان عامل اولیه برای کم کردن اثرات لکه روغن روی لباس تاثیر می گذارد و باید روش های دیگر نیز همزمان استفاده شود.

•             مایع ظرفشویی: به اعتقاد بسیاری از افراد، بهترین راهکار برای پاک کردن لکه روغن در خانه در انواع پوشاک، استفاده از مایع ظرفشویی است. برای این کار کافی است مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کرده و کف آن را با استفاده از برس یا مسواک بر روی لکه روغن بکشید. این کار می تواند کمک بزرگی برای محو لکه روغن از روی لباس باشد.

•             شامپو و صابون: انواع شامپو بدن و سر به همراه صابون نیز می توانند گزینه هایی برای پاک کردن اورژانسی لکه روغن از روی انواع لباس باشند. می توانید با دست لباس را بشویید یا از مسواک و برس استفاده کنید. بسته به نوع لباس، نوع شستشو نیز فرق خواهد کرد.

•             سرکه: اگر از قدیمی ها بپرسید، تنها راه برای پاک کردن فوری لکه روغن از روی انواع لباس را سرکه می دانند. البته که این روش یکی از بهترین روش ها است؛ اما باید توجه کنید که ممکن است سرکه به بافت پارچه آسیب وارد کند. در نتیجه باید به صورت هوشمندانه تری از سرکه استفاده کنید. البته فراموش نکنید که اگر از سرکه برای پاک کردن لکه روغن از روی لباس استفاده می کنید، نباید آن را با دیگر مواد شوینده ترکیب کنید؛ چراکه عملکرد هر دو آن ها محدود خواهد شد. برای درست کردن یک شوینده طبیعی با استفاده از سرکه، با نسبت دو به یک، آب را با سرکه مخلوط کرده و لباس یا قسمت لکه چربی را درون آن قرار دهید. با کمی شستشو به وسیله دست یا به کمک مسواک، اثر لکه روغن محو شده یا کمتر می شود.

ثبت سفارش پاک کردن لکه روغن

اپلیکیشن خشکشویی آنلاین  (دانلود برای اندروید و آی او اس)

وب اپلیکیشن خشکشویی (پیشنهاد برای کاربران ios و دسکتاپ)

ربات تلگرام خشکشویی  (@washlinbot)

تماس با خشکشویی واشلین ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۲۲

لباس روغن پاک لکه مواد شوینده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر