کد خبر: 729417 A

یکی از مهم ترین معیارهایی که مشتریان معمولاً قبل از خرید جاروبرقی درنظر می گیرند، کیسه دار یا بدون کیسه بودن جارو است. هر کدام از این مدل ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید جاروبرقی، با ویژگی های هر کدام بیشتر آشنا شوید و صرفاً گفته فروشنده معیار انتخاب تان نباشد که در نهایت بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

هر دو نوع کیسه دار و بدون کیسه دارای قدرت مکندگی و امکانات مشابهی هستند ولی در شیوه انباشت، محل نگهداری و نوع جمع آوری زباله و تخلیه با هم متفاوت می باشند. در ادامه همراه ما باشید تا همه آنچه که در این زمینه لازم است بدانید را بیان کنیم.

قبل از آن که در مورد جاروبرقی پاکت دار و بدون پاکت بدانید، لازم می دانیم با مهم ترین نکات در خرید جاروبرقی آشنا شوید . از مهم ترین این نکات می توانیم به قدرت فیلتراسیون، توان موتور، قدرت مکش و سطح صدا اشاره کنیم. با شناخت ویژگی های جاروبرقی مناسب می توان یک انتخاب مناسب داشت و امور نظافت مربوط به خانه را با سهولت هرچه بیشتر انجام داد.

حال که با این نکات آشنا شدید، به سراغ معرفی انواع پاکت دار و بدون پاکت جاروبرقی می رویم. در دسته بندی از منظر پاکت، جاروهای برقی به دو دسته کلی پاکت دار و بدون پاکت تقسیم بندی می شوند. در جاروهای پاکت دار، از کیسه پارچه ای، پلیمری و یا کاغذی و به دو شکل دائمی و یک بار مصرف برای جمع آوری گرد و خاک و زباله استفاده می شود. گرد و خاک و زباله پس از مکش، در کیسه این دستگاه جمع می شود. کیسه دائمی می بایست بعد از هر بار خالی شدن، شستشو داده شود و اگر کیسه دستگاه یکبار مصرف باشد، می بایست بعد از هر بار پر شدن پاکت را دور انداخته و پاکت جدید جایگزین شود. در مقابل در جاروبرقی بدون کیسه یا مخزن دار، گرد و خاک و زباله مکیده شده توسط دستگاه در مخزنی که اغلب شفاف است، جمع شده و فشرده می شود. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی زنبیل می توانید به مشخصات و قیمت جدیدترین های جاروبرقی پاکت دار و بدون پاکت دسترسی داشته باشید.

جاروبرقی کیسه ای و بدون کیسه از لحاظ عملکرد، مشابه هم بوده و می توان گفت عمدتاً در نوع جمع آوری زباله و تخلیه با هم متفاوت می باشند. هر دو نوع جاروبرقی دارای نقاط ضعف و قوت می باشند که در ادامه بررسی می کنیم.

در جاروبرقی های کیسه ای، نیازی نیست که به طور مداوم فیلتر یا مخزن را تمیز کرده و شستشو نمائید. این درحالی است که مخزن و فیلتر جاروهای بدون کیسه می بایست به صورت مرتب شستشو و تمیز گردد. لذا می توان گفت که در جاروهای کیسه دار، مسائل بهداشتی به میزان بسیار بالایی در مقایسه با مدل های بدون کیسه رعایت می شود.

هر دو نوع جاروبرقی کیسه دار و بدون کیسه دارای فیلتر می باشد. وظیفه این فیلتر، جلوگیری از ورود گرد و غبار نرم و ریزِ مکش شده به مخزن می باشد. این فیلتر در مدل های کیسه دار در مقایسه با مدل های بدون کیسه بهتر عمل می کند.

Untitled-2

 برای افراد مبتلا به آلرژی، خرید جاروبرقی های کیسه دار پیشنهاد می شود، چرا که به علت بسته بودن این کیسه ها، گرد و خاک و ذرات معلق آلاینده مکش شده به خوبی در داخل کیسه قرار می گیرد و احتمال این که بتواند دوباره به هوا برگردد، بسیار کم است. این در حالی است که جاروبرقی های بدون کیسه می توانند برای سلامت افراد به خصوص افراد مبتلا به آلرژی و آسم، مشکل ساز باشند.

در مدل های کیسه دار، اگر به هر دلیل کیسه دستگاه خراب یا تمام شود نیاز دارید تا کیسه جدید و بخصوص متناسب با مدل جاروبرقی خود را خریداری نمائید. خرید هر کیسه نیازمند صرف هزینه می باشد که قیمت هر کیسه نیز با توجه به مدل جاروبرقی که از آن استفاده می کنید، متفاوت است. این در حالی است که در جاروبرقی های بدون کیسه، نیاز به صرف هزینه برای خرید کیسه نیست.

Untitled-3

شفاف بودن مخزن مدل های بدون پاکت باعث می شود تا به راحتی بتوانید از پُر یا خالی بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. با نگاه کردن به مخزن دستگاه، به راحتی می توانید متوجه شوید که دستگاه تان به خوبی کار می کند یا خیر. همچنین اگر شیء با ارزشی توسط دستگاه مکیده شده باشد، متوجه آن خواهید شد. این در حالی است که در مدل های پاکت دار، به این راحتی متوجه این موضوع نمی شوید.

در نهایت باید اشاره کرد که در مدل های پاکت دار، بخشی از ظرفیت مخزن به پاکت اختصاص می باید، از این رو حجم مخزن در مدل های پاکت دار در مقایسه با مدل های بدون پاکت کمتر است.

Untitled-4

خلاصه تفاوت هایی که بین جاروبرقی های پاکت دار و بدون پاکت بیان نمودیم را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید.

مدل پاکت دار

مدل بدون پاکت (مخزنی)

عدم نیاز به شستشو و تمیز کردن مداوم مخزن و فیلتر

نیاز به شستشو و تمیز کردن مداوم مخزن و فیلتر

رعایت بالای بهداشت

رعایت پایین بهداشت

عملکرد بالای فیلتر

عملکرد پایین فیلتر

مناسب برای افراد مبتلا به آلرژی و آسم

عدم توصیه به افراد مبتلا به آلرژی و آسم

نیاز به خرید کیسه جدید و بخصوص مدل جاروبرقی

عدم نیاز به خرید کیسه

عدم مشاهده میزان پُر بودن یا اشیای مکیده شده

اطلاع از پُر بودن دستگاه یا اشیای مکیده شده

اختصاص بخشی از مخزن به کیسه

بالا بودن ظرفیت مخزن به دلیل نبود کیسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با توجه به مقایسه انجام شده، اگر هزینه تعویض هر بار کیسه جاروبرقی برایتان اهمیت ندارد مدل های کیسه دار می تواند بهترین انتخاب باشد. اگر قصد خرید جاروبرقی دارید می توانید به فروشگاه اینترنتی زنبیل به عنوان یکی از بزرگ ترین فروشگاه های اینترنتی کشور مراجعه کنید. در این فروشگاه می توانید به مشخصات و قیمت جاروبرقی برندهای متنوع از جمله قیمت جاروبرقی سامسونگ ، قیمت جاروبرقی ال جی و دیگر برندهای معتبر بازار دسترسی پیدا کنید. با توجه به افزایش قیمت چندبرابری لوازم خانگی، این فروشگاه سعی نموده است جهت تأمین اطمینان خاطر مضاعف مشتریان، 10 روز تضمین قیمت برای محصول خریداری شده ارائه دهد. بر این اساس، اگر مشتری بعد از خرید اعلام نماید که فروشگاه معتبر دیگری همان کالا را قیمت کمتری عرضه می کند، بلافاصله بعد از محرز شدن توسط کارشناسان زنبیل، ما به التفاوت به حساب مشتری واریز خواهد شد. خدمات انحصاری این فروشگاه به اینجا ختم نمی شود. اگر در طول دوران گارانتی، محصول دچار ایراد فنی شود، کارشناسان زنبیل به طور کاملاً رایگان، پیگیر موضوع تا زمان حل مشکل خواهند بود. برای اطلاع از دیگر خدمات متمایز، به سایت فروشگاه زنبیل مراجعه کنید.

 

 

انتهای پیام/
خرید اینترنتی فروشگاه اینترنتی قیمت جاروبرقی سامسونگ قیمت جاروبرقی ال جی جاروبرقی سامسونگ قیمت جاروبرقی خرید جاروبرقی جاروبرقی ال جی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر