کد خبر: 1065661 A

استانبول همیشه یکی از مهم ترین شهرهای جهان بوده که در حال حاضر هم به عنوان یکی از توریستی ترین و خاص ترین شهرهای جهان در بین افراد شناخته می شود.

این بار برای تور استانبول کمی متفاوت تر برنامه ریزی کنید.

حتی اگر اولین بار است که به این شهر توریستی وارد می شوید، بهتر است کمی خلاقیت داشته باشید و سفری متفاوت با دیگر گردشگران این شهر را تجربه کنید.

استانبول همیشه یکی از مهم ترین شهرهای جهان بوده که در حال حاضر هم به عنوان یکی از توریستی ترین و خاص ترین شهرهای جهان در بین افراد شناخته می شود.

استانبول هم از نظر نزدیکی

 • جغرافیایی
 • فرهنگی

و هم از نظر ویژگی هایی که دارد همیشه مقصد مناسبی برای گردشگران ایرانی بوده و می باشد.

این شهر توریستی در هر بار سفر به آن شما را شگفت زده خواهد کرد و می تواند تجربه سفری متفاوت برای شما ایجاد کند. البته شما نیز باید در هر بار سفر کمی خلاقیت به خرج دهید.

این بار ما شما را همراهی خواهیم کرد، برنامه ریزی سفر به استانبول را این بار براساس خیابان‌ها، محله‌ها و منطقه های مشهور و دیدنی این شهر انجام دهید.

از هر 5 محله

 1. گالیپ دده
 2. استقلال
 3. پریهان آبلا
 4. بغداد کادیس
 5. فرانسیز سوکاچ، بی اوغلو

این در استانبول دیدن کنید، تنها لازم است بعد از آشنایی با این 5 محله آن ها را اولویت بندی کنید.

کوچه گالیپ دده / Galip Dede

صسثقبثص

خیابان یا کوچه گالیپ دده یکی از مهمترین نقاط اتصال خیابان استقلال به کاراکوی است.

خیابان گالیپ دده، که یکی از قدیمی ترین خیابان های استانبول است و تاکنون از مستعمرات جنوسی باقی مانده است، به نام شیخ گالیپ، یکی از نام های معروف ادبیات صوفی ترکیه نامگذاری شده است.

مقبره شیخ گالیپ در ابتدای همین خیابان واقع شده است.

در این شیب تند و باریک می توانید

 • بناهای چشمگیر تاریخی
 • مغازه های بزرگ و کوچک
 • کافه های کوچک
 • رستوران های قدیمی

را مشاهده کنید.

خیابان استقلال / Istiklal

صث5فقبث

خیابان استقلال درست در قلب استانبول، با فضای گرم و ساختمانهای زیبای قدیمی با طراحی فرانسوی، یکی از مهمترین خیابانهای استانبول محسوب می شود.

این بنا در سالهای آخر امپراتوری عثمانی ساخته شده و تا زمان تأسیس جمهوری ترکیه که نام آن به خیابان استقلال تغییر یافت، با نامی دیگر شناخته می شده است.

این خیابان به معنای واقعی کلمه یک بازار روباز طولانی است علاوه بر

 • فروشگاه های لباس
 • مراکز فرهنگی و موزه های هنری

مملو از

 • کافه
 • رستوران
 • و بار

است و اگر قصد چشیدن دسرهای سنتی ترکی را دارید خیابان استقلال بهترین مکان برای شما است اگر قصد ندارید وقت خود را در رستوران ها بگذرانید ، می توانید از یکی از فروشندگان آنجا میان وعده بخورید ، آنها همه جا هستند.

پس از خرید بلیط هواپیما (https://www.tahagasht.com/flight) به مقصد استانبول در برنامه ریزی سفر خود، حتما یک روز را برای بازدید و خرید در این خیابان اختصاص دهید.

خیابان استقلال یکی از جاذبه های مهم این شهر شمرده می شود.

یکی از جذاب ترین چیزهای این خیابان خط قطار قرمز قدیمی در وسط آن است، مردم را از ابتدای خیابان تا انتهای آن جایی که مغازه های موسیقی و برج معروف گالاتا وجود دارد می رساند.

در شب خیابان استقلال حال و هوای دیگری دارد، بهترین مکان برای دیدن و لذت بردن از زندگی شبانه در استانبول همین خیابان است.

خیابان پریهان آبلا / PERIHAN ABLA  

صسثقبث

این خیابان را به مسافرانی پیشنهاد می کنیم که سفر استانبول خود را در سمت آسیایی این شهر سپری می کنند.

البته اگر شمایی که در قسمت اروپایی استانبول نیز می باشید فرصت کنید که از این خیابان رنگارنگ لذت ببرید پشیمان نخواهید شد.

در سمت آسیایی استانبول. خیابان پریهان آبلا یک خیابان گرم و آرام است که کاملاً حس آرامش را در ایجاد خواهد کرد.

معماری و فضای این خیابان بدون شک شما را شیفته خود و شهری که در آن سفر کرده اید خواهد کرد. اکثر مسافران این خیابان را بخشی جذاب و جدا از کل استانبول تعریف می کنند.

خیابان بغداد کادیس / BAGDAT CADDESI

سثصفلب

این خیابان نیز در سمت آسیایی استانبول قرار دارد.

این خیابان تقریبا جز خیابان های مسکونی استانبول شمرده می شود، اما بازدید از ان برای گردشگریان نیز خالی از لطف نیست و یکی از خیابان های استانبول شناخته می شود.

در تعطیلات آخر هفته، مردم محلی را می یابید که در این خیابان پر از کافه لوکس و قیمت مناسب، تمام راه را بالا و پایین می روند.

در چند بلوک پایین تر، مسیر پیاده روی ساحلی را مشاهده خواهید کرد که می توانید در کنار پارک سبز دوچرخه سواری کنید.

بنابراین بله، شهر استانبول بیش از کافه ها و مکان های تاریخی دارد. خیابان های زیادی دارد که می توانید در آن قدم بزنید و اوقات لذت بخشی را سپری کنید.

پیش از برنامه ریزی سفر، رزرو و انتخاب هتل و ... مهم ترین بخش برای یک سفر خارجی خرید مناسب ترین بلیط هواپیما رفت و برگشت شما می باشد.

اگر تصمیم خود را برای سفر گرفته اید پیش از خرید بلیط که پیشنهاد ما خرید به صورت آنلاین نیز می باشد، با 0 تا 100 راهنمای خرید بلیط هواپیما از طریق این لینک بیشتر آشنا شوید.

فرانسیز سوکاچ، بی اوغلو / Fransız Sokağı, Beyoğlu

ضشصثسیق

این خیابان اصیل که سالها به عنوان خیابان الجزایر شناخته می شده است، پس از پروژه نوسازی در اوایل سال 2000 به نام خیابان فرانسوی نامگذاری شده است.

خیابان فرانسیز در قسمت پشتی گالاتاسرای در خیابان استقلال واقع شده است.

خیابان فرانسوی که پس از این پروژه که به منظور زنده نگه داشتن فرهنگ فرانسوی ها در استانبول تحقق یافته است، کاملاً رنگارنگ شده و زندگی سرگرمی این شهر را در نقطه ای که امروز به آن رسیده است، هدایت می کند.

زندگی زنده در استانبول را در هر ساعت از روز به خوبی در این خیابان رنگانگ و خاص مشاهده کنید.

فراموش نکنید که در این خیابان شلوغ که نقطه اجتماع مردم برای

 • وعده های عصرانه
 • استراحت های عصرگاهی
 • لذت بردن از یک فنجان قهوه
 • تفریحات شبانه با دوستانتان

است،

خیابان فرانسوی، جایی است که سرگرمی تا اولین چراغ های صبح در آن ادامه دارد، یکی از آدرس های محبوب کسانی است که می خواهند با

 • گالری های هنری
 • خیابان های باریک تزئین شده توسط پله های عریض
 • ساختمان های رنگارنگ

روزی دلپذیر را در استانبول داشته باشند.

تور استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر