کد خبر: 1036265 A

در حال حاضر ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین و ضروری ترین لوازم خانگی محسوب می شود و عیب یابی کردن از ماشین لباسشویی می‌تواند گاهی موجب ناراحتی و درد سر شود. به خصوص در مواقعی که نیاز به شستشوی لباس‌های خود دارید و متوجه خرابی دستگاه می‌شوید.

برطرف کردن مشکلات ماشین لباسشویی، انجام سرویس دوره ای یا تعمیرات به موقع دستگاه هرکدام به دانش تخصصی مربوط به تعمیرات ماشین لباسشویی نیاز دارد که ویرا سرویس یکی از معتبرترین مراکز تعمیر لوازم خانگی است که در کوتاه ترین زمان با کیفیت ترین خدمات را انجام می دهد و همه لوازم مورد استفاده آن ها از قطعات اصل و فابریک است که برای تعمیرات ماشین لباسشویی می توان به این مجموعه اعتماد کرد. با توجه به وضعیت موجود در کشور، تعمیرات لوازم خانگی مسئله حساسی است که نباید به دست هرکسی سپرد زیرا ممکن است مراکز یا افرادی که در این زمینه ناشی هستند صلاحیت لازم برای انجام این کار را نداشته باشند و علاوه بر خسارت های بیشتر به دستگاه، باعث اتفاقات جبران ناپذیر برای دستگاه شوند که مجبور به تعویض دستگاه یا قطعات گران قیمت آن شویم.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی

 1. روشن نشدن ماشین لباسشویی : در صورتی که پس از قراردادن لباس در دستگاه و روشن کردن آن، دستگاه روشن نشود باید موارد زیر را چک کرد :
 •  مشکل در اتصال برق : اول از هر چیزی اتصال برق در پشت ماشین لباسشویی را چک می کنیم زیرا ممکن است تکان های شدید یا جابه جایی اتصال برق به مشکل یخورد یا جدا شود.
 • خرابی محافظ برق : اگر از محافظ یا سه راهی استفاد شود باید مطمئن باشیم که هیچگونه اتصالی ندارد.
 • خرابی دکمه استارت : یکی از دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی این است که ممکن است دکمه استارت به مشکل خورده باشد و خراب شده باشد. برای رفع این مشکل می توان مجدد کلید را فشار داد که ممکن است ایراد از اهرم آن باشد که به خوبی نمی تواند میکروسوئیچ را فشار دهد.
 • ماشین لباسشویی روشن است اما کار نمی کند : در این حالت ممکن است چرخ دنده ها خراب شده باشند. این مشکل معمولا در مواقعی رخ می دهد که حرکت محور موتور به حرکت محور تایمر منتقل نمی شود که برای رفع این مشکل باید از تکنسین های حرفه ای و دوره دیده استفاده کرد.
 1. نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی : زمانی که لباسشویی روشن می شود و عمل آب گیری را درست انجام می دهد اما مشکلی که وجود دارد این است که برای شسشتوی لباس ها مخزن آن نمی چرخد، دلیل مشکل این است که تسمه آن پاره شده است و حتما باید به موقع و توسط یک تعمیرکار حرفه ای تعمیر شود و یا اگر نیاز به تعویض باشد تعویض شود.  
 2. چند دقیقه بعد از روشن شدن از کار می افتد : یکی از دلایل اصلی این مشکل این است که داخل ماشین لباسشویی بیش از حد لباس بیندازیم یا ممکن است پارچه های سنگین مانند روتختی یا پتو که بعد از خیس شدن سنگین تر می شوند عامل بروز این اتفاق باشد. دلیل دیگر این مشکل این است که تسمه ها نیاز به رگلاژ دارند یا سفت بسته شده اند.
 3. بوی سوختگی در دستگاه : بوی سوختگی در ماشین لباسشویی بسیار خطرناک است و اولین کاری که باید انجام شود این است که لباسشویی را از برق جدا کنیم، سپس از طریق تعمیرکاران مجرب مشکل باید رفع شود. از دلایل اصلی بوی سوختن در ماشین لباسشویی نیز می توان به خرابی موتور، تسمه، برد یا تایمر، المنت و لاستیک المنت اشاره کرد.
 4. سرو صدای زیاد ماشین لباسشویی :  عامل سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی یکی از این دلایل است : بار ریخته شده در ماشین لباسشویی بیش از باری که تعیین شده باشد، وسیله ای بین جسم خارجی چیلک و مخزن شستشو گیر کرده باشد، پولی ها شل شده باشند، محور مخزن خراب باشد، بلبرینگ های موتور خراب شده باشند.
 5. خارج شدن آب از ماشین لباسشویی : زمانی که از ماشین لباسشویی آب خارج می شود احتمالا به دلایل سوراخ شدن لاستیک دور دستگاه، اتصال درست نداشتن شیلنگ ورودی به شیر الکتریکی و خراب شدن کاسه نمد لباسشویی است.
 6. استفاده بیش از حد از شوینده : در صورتی که سختی آب منطقه شما زیاد باشد و از نرم کننده هم استفاده می کنید ممکن است کفی که تشکیل می شود باعث نشتی در ماشین لباسشویی شود. بنابراین بهتر است که برای آب با سختی کم و داغ نسبت به آبی که سخت و سرد است، شوینده کمتری مصرف کنیم. در کل برای برطرف کردن این مشکل باید از شوینده کمتری استفاده کنیم.
 7. تراز نبودن ماشین لباسشویی : شاید این موضوع برای خیلی از کاربران مورد توجه قرار نگیرد اما تراز نبودن دستگاه روی زمین می تواند مشکلات بزرگی  به همراه آورد. اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد و در مکانی صاف و مسطح قرار نگیرد باعث سر و صدای بیش از حد و نشتی آن می شود که تکان خوردن یا سر و صدای آن و حتی نشتی، خود باعث مشکلاتی از قبیل سوراخ یا مستهلک شدن قطظعات به مرور زمان می شود.
تعمیرات ماشین لباسشویی ویرا سرویس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر