کد خبر: 949381 A

رییس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد:

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: امکان صدور مجوزهای تولیدی فرش دستباف از طریق سامانه بهین یاب از این هفته برای تولیدکنندگان و متقاضیان راه اندازی کارگاه های تولیدی فراهم می شود.

به گزارش ایلنا، فرح ناز رافع با بیان این مطلب، افزود: تهسیل در ایجاد کسب و کارهای تولیدی، ساده سازی و ساماندهی فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی یکی از اولویت های مهم در راستای تحقق جهش تولید است.

وی ادامه داد: تعدد استعلام ها برای راه اندازی کارگاه های فرش و نیاز به مراجعه حضوری متقاضی به مراکز استان‌ها یکی از مشکلات در حوزه فرش دستباف بوده است که با توجه به شیوع کرونا برای کاهش مراجعه حضوری از طریق بهین یاب برنامه ریزی کردیم و این موضوع را اجرایی نمودیم.

رییس مرکز ملی فرش ایران تصریح کرد: عدم شفافیت در برخی مدارک، عدم پوشش تمامی فعالیت های تولیدی و صنایع جانبی فرش دستباف، ضعف در شرایط تمدید و امکان و نبودن سامانه واحد برای سنجش آماری از دیگر مشکلات بود که سامانه بهین یاب سبب شد تا تمامی نواقص را بتوانیم پوشش دهیم.

رافع گفت: با همکاری مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صمت بازنگری دستورالعمل ها را در دستور کار قرار دادیم و با نگارش یک دستورالعمل جدید فرآیندها را کوتاه نمودیم و اکنون برای صدور مجوز واحدهای تولیدی فرش دستباف می توانیم از سامانه بهین یاب استفاده نماییم که واحد آمار معاونت طرح و برنامه وزارت خانه نیز در این حوزه بسیار ما را همیاری کردند.

نقش پررنگ تشکل های تولیدی فرش دستباف

وی نقش پررنگ تشکل های تولیدی فرش دستباف را از نقاط قوت این بازنگری در صدور مجوزها دانست و اضافه کرد: فرآیند صدور و ارزیابی مجوز با این سامانه نیاز حداقلی به مراجعه متقاضی دارد، فرآگیری فعالیتها، وحدت رویه و یکپارچه سازی و اعتبار بخشی به مجوزهای فرش دستباف و ایجاد یک بانک اطلاعاتی از دیگر مزایای این موضوع خواهد بود.

ایران پوشش فرش مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر