کد خبر: 946344 A

با حضور خبرنگاران؛

مدیرعامل ایرانسل گفت: امروز دومین سایت نسل پنجم اینترنت همراه را در ساختمان ایرانسل رونمایی می‌کنیم. اولین سایت 5G در مجموعه وزارت ارتباطات با همکاری ایرانسل، رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیژن عباسی، مدیرعامل ایرانسل، در مراسم رونمایی از نسل پنجم اینترنت همراه گفت: امروز دومین سایت نسل پنجم اینترنت همراه را در ساختمان ایرانسل رونمایی می‌کنیم. اولین سایت 5G در مجموعه وزارت ارتباطات با همکاری ایرانسل، رونمایی شد.

مدیرعامل ایرانسل اظهار داشت: در طی چند سال اخیر، ایرانسل برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای دستیابی به تکنولوژی‌های جدید انجام داد و امروز که در حال تست نسل 5 اینترنت در ساختمان ایرانسل هستیم، نتیجه برنامه‌ریزی در سال‌های اخیر است.

عباسی افزود: 3 ویژگی اصلی در تعریف فناوری نسل 5 ذکر شده است. اول بحث پهنای زیاد است که سرعت بالایی را به کاربران می‌دهد. ویژگی دوم قابلیت ارتباط انبوه است که زمینه را برای توسعه شهر هوشمند فراهم می‌کند. سومین ویژگی، پایداری بالا و تاخیر بسیار کم است که امکانات زیادی ایجاد می‌کند. با 5G می‌توان خدمات بهتری به افراد، شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه داد.

مدیرعامل ایرانسل تاکید کرد: من از همکاری وزارت ارتباطات و شخص وزیر تشکر می‌کنم، زیرا دستیابی به این فناوری با همکاری و مساعدت آنان ممکن بود. ایرانسل نشان داد در راه‌اندازی فناوری پیشرفته همیشه پیشرو بوده است. ما صرفا به دنبال آوردن آوردن فناوری جدید به کشور نیستیم بلکه می‌خواهیم با همکاری شرکت‌های دانش بنیان، فناوری‌های جدید را بومی کنیم. اکنون یکی از شرکت‌های دانش بنیان، بومی‌سازی مودم‌های نسل 5 را آغاز کرده‌ است. اینترنت نسل 5 از جمله تکنولوژی‌هایی است که باعث رشد اینترنت اشیاء می‌شود و باید بومی شود. 

عباسی ادامه داد: برخی می‌پرسند که چه نیازی به 5G در کشور است؟ زمانی که 4G مطرح شد هم همین پرسش‌ها به وجود آمد اما الان می‌بینیم که حتی در روستاها هم دیگر کسی نسل 3 را قبول ندارد و می‌گویند باید اینترنت نسل 4 باشد. نسل 5 هم به زودی همین حالت را پیدا می‌کند.

مدیرعامل ایرانسل در پایان گفت: قطعا هر فناوری که به کشور می‌آید نیاز به پیوست‌های فرهنگی و امنیتی دارد و قطعا نهادهای مسئول باید این پیوست‌ها را فراهم کنند.

 

اینترنت فناوری رونمایی ایرانسل نسل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر