کد خبر: 932378 A

نماد معاملاتی بورس انرژی ایران امروز برای اولین بار در بورس اوراق بهادار تهران بازگشایی شد

به گزارش ایلنا، امروز شنبه هفتم تیرماه 1399 نماد معاملاتی شرکت بورس انرژی ایران برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و با حضور سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی و علی صحرایی مدیر عامل بورس تهران بطور نمادین  بازگشایی شد.

نماد معاملاتی "انرژی3" در بخش فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط ،گروه فعالیت های کمکی واسطه گری های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی ،و طبقه فعالیت های مرتبط با اوراق بهادار به عنوان پانصد و سی و نهمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته است.

شایان ذکر است گشایش رسمی این نماد معاملاتی در حالی به فردا یکشنبه موکول شد که پس از کشف قیمت در نماد معاملاتی "انرژی3" ،نماد معاملاتی "انرژی1" مربوط به نهادهای مالی بورس انرژی و نماد معاملاتی "انرژی2" مربوط به فعالان بورس انرژی نیز آماده انجام معامله خواهند بود.

بر این اساس بازگشایی این نماد معاملاتی از طریق حراج ناپیوسته با اعمال یک مرحله پیش گشایش شروع و با اجرای حراج ناپیوسته پایان می یابد.

پس از این مرحله در زمان باقی مانده تا پایان جلسه معاملاتی و در دامنه نوسان مجاز روزانه قیمت انجام می شود. قیمت مرجع در دوره حراج پیوسته، قیمت کشف شده از طریق حراج ناپیوسته است. همچنین محدودیت حجمی سفارش‌های وارده به سامانه برای نماد معاملاتی مذکور 000ر100 سهم است.

شایان ذکراست بورس انرژی با نماد «انرژی »  با سرمایه ای بالغ بر 600 میلیون سهم در بورس تهران گشایش نماد شد و با ورود آن تعداد شرکت های پذیرفته شده  فعال در بورس اوراق بهادار به 336 شرکت رسیده است.

انرژی ایران بازنشستگی بورس تهران سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر