کد خبر: 930867 A

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: با حفظ کیفیت و رعایت استانداردها می‌توان به افزایش تولید داخلی کودهای کشاورزی کمک کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، حمید رسولی در دوازدهمین جلسه کارگروه خودکفایی کودهای کشاورزی اظهار داشت:‌ برای دستیابی به اهداف طرح خودکفایی کودهای کشاورزی و رسیدن به حداکثر ظرفیت تولید داخل، تولید کنندگان داخلی مشکلاتی در زمینه رعایت مسائل فنی، استانداردها و حفظ کیفیت محصولات خود دارند که بخشی از آن با نگاه ویژه به توانمندی‌های این تولید کنندگان و وضعیت کیفی مواد اولیه قابل بررسی و تسهیل است.

وی افزود: تولید کنندگان داخلی کودهای کشاورزی در سال‌های اخیر برای تولید کودهای کشاورزی در داخل کشور منطبق با استانداردهای مورد تایید موسسه ملی استاندارد و موسسه خاک و آب زحمات بسیاری کشیده‌اند و در حال حاضر با توجه به اهداف طرح خودکفایی کودهای کشاورزی و ضرورت افزایش تولید این تولید کنندگان، در خصوص برخی از این استانداردها و محدودیت‌های موجود در مسیر تولید کودهای کشاورزی سوالاتی دارند.

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی، ضمن تقدیر از همکاری موسسه تحقیقات خاک و آب و همکاران فنی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در راستای ایجاد تسهیلات لازم در حمایت از تولید داخلی کودهای کشاورزی، توضیحات مبسوطی را ارائه کرد و از همکاران خود و تولید کنندگان داخلی کودهای کشاورزی درخواست کرد که متعهدانه در راستای افزایش تولید ملی اقدامات لازم را معمول دارند.

در این نشست، دکتر اسدی رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب و دکتر داوودی معاون ایشان در خصوص ضرورت رعایت استانداردها و حفظ کیفیت تولیدات کودهای داخلی نقطه نظرات خود را بیان کردند.

همچنین روسای انجمن‌های تولید کنندگان کودهای فسفاته، پتاسه و آلی زیستی نیز به نمایندگی از اعضای صنف خود، مشکلات و مسایلی را که در زمینه اجرای مسائل فنی و استانداردها با هدف افزایش تولیدات خود خواهند داشت، اعلام کردند.

گفتنی است؛ پس از طرح مباحث فنی در این جلسه، مقرر شد پیشنهادات تولید کنندگان در جلسه هفته آتی کمیته فنی موسسه مورد بررسی قرار گرفته و نقطه نظرات موسسه در این ارتباط به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی منعکس شود.

استاندارد کشاورزی معاون تولید داخلی حمایت از تولید داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر