کد خبر: 850981 A

فرشاد مقیمی خبرداد:

عصر امروز در مراسمی خط تولید محصولات با موتور یورو پنج در مجموعه ایران‌خودرو با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان ملی استاندارد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در این مراسم اظهار داشت: بحث ارتقاء موتور خودروها از دهه 80 مطرح بوده و امروز توانستیم با کمک قطعه‌سازان با وجود تحریم‌ها این موتورها را که مطابق استانداردهای جهانی است تولید کنیم.

وی ادامه داد: ما توانستیم از ابتدای آذرماه یکی از موتورهای یورو پنج را به تولید انبوه برسانیم و مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از 15 دی‌ماه موتور TU5 نیز به تولید انبوه خواهد رسید. به همین منظور ما تاییدیه و استانداردهای موتورهای ملی را از سازمان ملی استاندارد اخذ کردیم.

مقیمی درباره الزامات محیط زیستی خودروسازان گفت:  براساس قانون از سال 99 باید همه خودروها با استاندارد یورو پنج به بازار عرضه شود. البته ما سعی کردیم پیش از این سال محصولات خود را با این استاندارد هماهنگ کنیم.

وی افزود: مطابق برنامه‌ریزی تا پایان سال پنج هزار خودرو با استاندارد یورو پنج تولید خواهیم کرد. تمام تلاش ما این است که تا پایان سال 98 برای تمام خودروها و موتورها تاییدیه این استانداردها را داشته باشیم. به همین منظور ما سرمایه‌گذاری ده میلیون یورویی را برای تبدیل موتورها به این استاندارد انجام دادیم. این فرآیند هیچ اثری روی قیمت محصولات نخواهد داشت تلاش ما این است که در 38 محصولی که به بازار عرضه می‌کنیم تا پایان سال‌جاری تمام آنها را با استاندارد موتورهای یورو پنج به مشتریان تحویل دهیم.

مقیمی درباره وضعیت تحویل خودروها گفت: با وجود آن‌که در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک تحویل خودروها 130 درصد رشد داشتیم اما برای اینکه بتوانیم حتی یک‌روز زودتر خودرو به مشتریان تحویل دهیم طرحی را ایجاد کردیم تا روزهای تعطیل مشتریانی که پیامک دریافت کردند بتوانند به نزدیک‌ترین سایت‌های محل استقرار خود مراجعه و خودرو را تحویل بگیرند که تاکنون 600 نفر از مشتریان خودروهای خود را تحویل گرفتند.

محیط زیست صنعت خودروسازی ایران‌خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر