کد خبر: 839471 A

فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران اعلام کرد:

کلاهی گفت:قطع اینترنت به بخش ICT روزانه 60 میلیون دلار آسیب وارد کرده است و حتی در بخش هایی که توانسته بودیم تحریم های یکجانبه امریکا را علیه ایران دور بزنیم با آسیب جدی مواجه شدیم.

 به گزارش ایلنا به نقل از فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران رئیس هیئت مدیره این تشکل گفت: در دوره جدید هیئت رییسه فدراسیون تلاش میکنیم تا ارتباط جدی تری با رسانه ها داشته باشیم تا بتوانیم راحت تر حوزه فناوری اطلاعات را به افکار عمومی معرفی کنیم و رسانه ها نیز دغدغه بیشتری برای کار در این حوزه پیدا کنند. هرچند که این حوزه در رسانه ها کمتر شناخته شده است اما طی سال های گذشته از اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده و لازم است رسانه ها نیز فعالیت بیشتری داشته باشند و فدراسیون سعی می کند که از طریق دبیرخانه و روابط عمومی ارتباط با رسانه ها را تقویت کند.

افشین کلاهی عضو هیئت رییسه فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران نیز با اشاره به سهم محصولات ICT در تولید ناخالص ملی کشور پرداخت و گفت: در شرایطی که اکنون کشور در تحریم قرار دارد و رشد اقتصادی کشور مناسب نیست، حوزه ICT توانسته توانسته به لحاظ اقتصادی 6 درصد رشد داشته باشد و حدود 3.4 درصد از تولید ملی کشور را به خود اختصاص داده است.

کلاهی در خصوص صدمات قطع اینترنت به بخش ICT کشور گفت: قطع اینترنت به بخش ICT روزانه 60 میلیون دلار آسیب وارد کرده است و حتی در بخش هایی که توانسته بودیم تحریم های یکجانبه امریکا را علیه ایران دور بزنیم با آسیب جدی مواجه شدیم. این عضو هیئت رییسه فدراسیون فاوا همچنین تاکید کرد که قطع اینترنت به وجهه بین المللی ایران لطمه وارد کرد چرا که بسیاری از شرکت ها نگران کار با ایران شده و حتی در شرایط عادی هم نگران آن خواهند بود چگونه میتوانند در شرایطی که هرلحظه میتواند کل اینترنت کشور قطع شود با اطمینان در ایران سرمایه گذاری کند و مبادلات تجاری با کشور را حفظ کنند.

علی مسعودی از دیگر اعضای هیئت رییسه فدراسیون در این نشست از اهمیت ارتباط با رسانه‌ها گفت و عنوان کرد که  در شرایط کنونی ارتباط گیری با رسانه‌ها اهمیت ویژه ای دارد دارد تا فضای ICT و فناوری اطلاعات را بیشتر به مردم معرفی کنیم. مسعودی نیز با اشاره به قطعی اینترنت گفت: بسیاری از بازرگانان در مساله واردات، خرید بلیط، رزرو هتل و دریافت ویزا به مشکل برخوردند و عدم دسترسی به پست الکترونیک آسیب جدی به وارد کنندگان و صادرکنندگان کشور وارد کرد.

سعید رسول اف عضو دیگر هیئت رییسه فدراسیون فاوا نیز در خصوص اهمیت رسانه ها در بحث برداشتن موانع موجود بر سر راه تولید کنندگان نرم افزار در حوزه ICT گفت و تاکید کرد: رسانه‌ها می‌توانند کمک کنند تا از قوانین دست و پاگیر از سر راه فعالان در عرصه تولید کنندگان نرم افزار برداشته شود.

ایران اینترنت دلار سرمایه فناوری اطلاعات و ارتباطات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر