کد خبر: 1081870 A

رئیس اتاق اصناف ایران عنوان کرد:

رئیس اتاق اصناف ایران ثبات نرخ ارز و حرکت به سمت تک نرخی شدن آن را مهمترین خواسته اصناف در برنامه اقتصادی رئیس جمهور آینده عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید ممبینی در نشست اتاق های سه گانه و فعالان اقتصادی با آیت الله سید ابراهیم رئیسی، کاندیدی انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری که در حال برگزاری است با اشاره به اهمیت برنامه اقتصادی کاندیدهای ریاست جمهوری در شرایط کنونی اقتصادی کشور، اظهار کرد: آنچه فعالین بخش اقتصادی کشور  و تولیدکنندگان از رئیس جمهوری آینده کشور انتظار دارند، ارائه یک برنامه شفاف اقتصادی است.

وی ادامه داد: اصناف راهکار حل مشکلاتی که به آن مبتلا است را دسته بندی کرده و به عرض می‌رساند تا در برنامه اقتصادی رئیس جمهور آینده به آن توجه شود.

ممبینی اولین موضوعی که در برنامه اقتصادی باید به آن توجه شود را اصلاح سیاست‌های ارزی عنوان کرد و افزود:  ثبات نرخ ارز و حرکت به سمت تک نرخی کردن آن مهمترین خواسته اصناف است.

وی ادامه داد: کوچک کردن سهم دولت در اقتصاد برای ایجاد رقابت منطقی، کاهش حجم دستورالعمل‌ها از جمله نرخ‌گذاری دستوری و تقویت روابط بین‌الملل به عنوان اهرم مهم کمک کننده اقتصادی از دیگر مواردی هستند که لازم است رئیس جمهور آینده در برنامه اقتصادی خود به آن‌ها توجه کند.

ممبینی از دیگر دسته‌بندی‌های اصناف برای توجه در برنامه اقتصادی رئیس جمهور آینده را حمایت از بنگاه‌های اقتصادی متوسط و کوچک، تنظیم روابط کار، منطقی شدن مالیات، استفاده از بخش خصوصی به عنوان مشاور و حمایت از سرمایه گذارن برشمرد.

رئیس اتاق اصناف ایران در پایان سخنان خود تاکید کرد: اگر به این موارد در برنامه اقتصادی رئیس کشور توجه شود مشکل جذب سرمایه‌گذار حل و مشوق‌های لازم در این زمینه فراهم می‌شود.

ایران رئیس جمهور مالیات نرخ ارز برنامه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر