کد خبر: 1066189 A

مدیر عامل شرکت برق حرارتی در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیر عامل شرکت برق حرارتی گفت: طبق برنامه‌ای که به ما ابلاغ شده نیروگاه‌های حرارتی باید صد در صد آماده باشند و ۲۳۰۰ مگاوات ظرفیت جدید هم حتما به توان تولید کشور اضافه شود.

محسن طرزطلب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره میزان آمادگی نیروگاه‌های حرارتی برای عبور از پیک مصرف تابستان و در غیاب نیروگاه‌های حرارتی به دلیل کمبود بارش‌ها، اظهار داشت: طبق برنامه و تعهدی که در مورد نیروگاه‌های حرارتی داریم، باید هم تعمیرات همه واحدهای حرارتی به اتمام برسد و هم واحدهایی که از پیک سال قبل وارد مدار شدند، آماده تولید باشند. 

وی افزود: همچنین باید بتوانیم تعدادی واحد برای زمان پیک اضافه کنیم تا از واحدهای حرارتی حداکثر استفاده را داشته باشیم. 

مدیر عامل شرکت برق حرارتی تصریح کرد: ۲۳۰۰ مگاوات افزایش ظرفیت نامی تولید برق از نیروگاه‌های حرارتی کشور برای پیک تابستان برنامه ریزی شده که از این رقم (۲۳۰۰ مگاوات) حدود ۱۷۰۰ مگاوات ظرفیت عملی خواهد بود. 

وی تاکید کرد: طبق برنامه‌ای که به ما ابلاغ شده نیروگاه‌های حرارتی باید صد در صد آماده باشند و ۲۳۰۰ مگاوات ظرفیت جدید هم حتما به توان تولید کشور اضافه شود. 

طرزطلب میزان افزایش بازدهی نیروگاه‌های کشور را نیز ۳۰۰ مگاوات عنوان کرد که باید تا پایان خرداد به شبکه اضافه شود.

به گزارش ایلنا؛ رضا اردکانیان روز گذشته در سومین هفته از پویش #هرهفته-الف-ب-ایران گفته بود: در سال جاری به دلیل کاهش ۴۰ درصدی بارندگی نسبت به متوسط بلندمدت و ۵۰ درصد کاهش بارش نسبت به سال گذشته سال سختی را به لحاظ تامین آب و انرژی خواهیم داشت.

به گفته وزیر نیرو به دلیل کمبود بارش ها در سال جاری ۳۰۰۰ مگاوات از تولید برق نیروگاه‌های برقابی را نخواهیم داشت.

برق مدیر عامل شرکت حرارتی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر